Ana Sayfa Haberler AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.
Aksaray Belediyesi kültürel ve sosyal belediyecilik anlamında da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Aksaray belediyesi tarafından 24 halk oyunu öğrencisine Aksaray’a özel halk oyunları kıyafeti diktirildi.
Yaklaşık 10 Bin liraya mal olan yöresel kıyafetler Aksaray Belediyesi başkanlık makamında Belediye Başkanı Nevzat Palta tarafından öğrencilere verildi. Kıyafet dağıtım törenine 100. Yıl Türk Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu Müdürü Refik Dirican, Mdr. Yardımcısı Erkan Koçaş, öğretmen Ayşe Serpil Salim ve öğrenciler katıldı.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta sosyal ve kültürel belediyeciliğe çok önem verdiklerini belirterek şunları ifade etti: “Aksaray belediyesi olarak ben bir talimat vermiştim. 100. Türk eğitim vakfı ortaokuluna Aksaray yöresi halay kıyafetlerini temin etmiş olduk. Burada 16 tane kız öğrencimiz var. 8 tane de erkek öğrencimiz var. Bu çerçeve içerisinde de tabii ki bunların erkek halay kıyafeti ve kız halay kıyafeti olmak üzere bunları temin etmiş olduk. Tabii ki burada ben öncelikle hayırlı olsun diyorum. Bu hayırlı olsunun arkasında da güzel işler çıkaracaksınız tamam mı? Aksaray adına Aksaray kıyafetleriyle…”
Kıyafetlerin yaklaşık 10 bin liraya mal olduğunu kaydeden Başkan: “Tam olarak fiyatını söyleyeyim. Eski parayla 9 milyar 158 milyon lira para verilmiş. Yaklaşık 10 milyar lira paraya mal olsun. Az da para değil. İnşallah bunları güzelce kullanırsınız güzel halay çekersiniz. Aksaray’ımızı inşallah daha iyi tanıtırsınız diyorum. Tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum. Hem derslerinizde başarılar diliyorum. Hem de aynı zamanda dediğim gibi yapacağınız işlerde de bu sosyal faaliyetlerde de inşallah başarılar temenni ediyorum ben. Hayırlı uğurlu olsun diyorum ben” dedi.
100. Yıl Türk Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu Müdürü Refik Dirican ise yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ederek çocukları çok sevindirdiğini söyledi.
Halk oyunları ekibinin Aksaray’ı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirten Dirican: “ 100. Yıl Türk Eğitim Vakfı ilkokulu ve ortaokulu olarak halk oyunları ekibimizin geçen sene gösterdiği başarılar vardı. Aksaray’ı biz en iyi şekilde diğer illerde de temsil ettik. Fakat ihtiyacımız olan kıyafetlerimiz bu sene sizin sayenizde yenilenince artık daha iyi başarılar elde edeceğimize inanıyoruz. Bunun için de okulumuz ve öğrencilerimiz adına size teşekkür ediyoruz. İnşallah daha başarılı bir ekip olarak devam edecekler. Çocuklarımızı gerçekten çok sevindirdiniz bunun için gerçekten çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Tekrar deneyiniz

Aksaray Belediyesinin Projelerini Vatandaş Belirleyecek

Göreve geldiği günden bu yana sosyal belediyecilik yapısını güçlendiren Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’dan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir