Ana Sayfa Haberler Zabıta Heyeti Başkan PALTA’YI Ziyaret Etti

Zabıta Heyeti Başkan PALTA’YI Ziyaret Etti

Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 187. Yıldönümü nedeniyle Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürü Nusret Enli, Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsrafil Aktürk beraberinde belediye zabıta memurlarından oluşan bir heyet, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı ziyaret etti.
Belediye Başkanı Nevzat Palta Zabıta teşkilatının kendi döneminde kendini yenilediğini ve geliştirdiğini ifade ederek şunları söyledi “ Öncelikle zabıtanın kuruluşunun 187. Yılı münasebetiyle ve zabıta haftası vesilesi ile Aksaray’daki ve tüm Türkiye’deki bütün zabıta kardeşlerimizin haftalarını kutluyoruz.

Tabi zabıta sonuçta bir şehrin gözü kulağı her şeyi. Eğer iyi çalışan bir zabıta olduğu zaman yani görevlerini laiki ile yerine getiren bir zabıta olduğu zaman vatandaşla kurum arasındaki o güzel köprüyü rahatlıkla kurabilir. O açıdan biz zabıtayı önemsiyoruz.
Tabi benim dönemimim de mümkün olduğu kadar bu arkadaşların eğitimi ile ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Arkadaşlarımızı bayağı gençleştirdik. Bir kısım emekli oldu ama biz zabıta ve itfaiye elemanı olarak 50 kişi aldık. Şu ana kadar. Geçen dönem 20 kişi almıştık bu dönemde 30 kişi zabıta ve itfaiyeye aldık ki sirkülasyon oldu arkadaşlar arasında. O açıdan daha böyle becerili çalışkan dürüst halkla iyi diyalog kurabilen bir zabıta personeli bizim her zaman belediyemizin ufkunu açar. Önünü açar. Belediyenin imajını daha iyi düzeltir o açıdan zabıtaya ciddi anlamda iş düşüyor.

Sonuçta resmi kıyafetlerin içerisinde de belediyemizi temsil ediyorlar. O açıdan biraz daha iş düşüyor sizlere. Bu hafta vesilesiyle de kendinizi biraz daha yenileyeceksiniz. Biraz daha böyle toplumla iç içe olacaksınız. Ben tekrar kutluyorum haftanızı. Daha nice nice haftalara diyorum. Allah sağlık sıhhat versin”.

Zabıta Müdürü Nusret Enli’de açıklamasında vatandaşın zabıtaya bakış açısının değiştirmek ve imaj farklılığı oluşturmak için bir dizi programlar düzenlediklerini ifade ederek şunları söyledi “Zabıta teşkilatımızın187. Yılı kuruluşu sebebiyle. Belediyemiz olarak 2.sini yapıyoruz bu kutlamalarla ilgili. Eylül ayının ilk haftası bütün Türkiye deki zabıta teşkilatı bu kutlamayı yapıyor. Bizde Aksaray’ımızda bunu güncelleştirelim vatandaşımızın zabıta’ya olan bakışını bir değişiklik yapalım. İmaj farklılığı oluşturalım. Zabıta belediye ile vatandaş arasında bir köprü olduğuna bir açıklama getirelim diye bir program düzenledik. Sağ olun sayın valimiz ve sizler kabul ettiniz. Teşekkür ediyoruz. İnşallah ilerde zabıtanın bu programını daha genişleterek halka yansıtmayı düşünüyoruz.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. 187 yıllık bir kurum. Ne kadar da güzel. doğum günleri kutlu olsun zabıtalarımızın.

  2. Zabıta heyeti başkanlığı ziyaret ediyorsa vardır altında bir şey.

  3. TEbrik ediyorum bu sayede karşılıklı saygı ve sevgi olgusu artacaktır.

  4. Sayın Palta’yı yaptığı hizmetlerden dolayı kutluyorum. Daimi başkanımız olmasını umarım

  5. Bu aralar bu ziyaretler sanki biraz arttı gibi..

  6. başkanın herkesle, her şeyle arası iyi. başkanı seviyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir