Ana Sayfa Haberler ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN DENETİMİNDE

ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN DENETİMİNDE

zabita (1)–Aksaray’da Gıda maddesi satan ve imal eden tüm işyerleri çok sıkı denetimden geçiriliyor.

Zabıta ekipleri, temizliği yetersiz olan işyerleri hakkında tutanak tutarak yasal işlem yapıyor.

Aksaray Belediyesi, yakalaşan Ramazan ayı dolayısıyla özellikle gıda imalathanelerini ve gıda maddesi satan işyerlerini sıkı denetim altına aldı.

Zabıta müdürlüğü ekipleri, şehrin muhtelif yerlerindeki pastaneler, fırınlar, lokantalar, dönerciler, tatlıcılar ve yufkacılar gibi gıda maddesi üreten ve satan tüm işyerlerini denetimden geçiriyor.

Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimler sırasında bazı işyerlerinin imalathanesinin genel temizliğinin yetersiz olduğu ayrıca ürün depolarının da düzensiz olduğu görüldü. İmalathaneciler temizlik ve düzen konusunda ciddi şekilde uyarıldı.

Halkın sağlığının korunmasına büyük önem verdiklerini belirten Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi. “Belediyemiz halkımızın sağlığının korunması için büyük çaba sarf etmektedir. Belediyemiz zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından sürekli denetimler yapılmakta, gıda maddesi satan ve imal eden tüm işyerleri periyodik şekilde denetimden geçirilerek, halkımızın sağlığını tehdit edici unsurlar ortadan kaldırılmaktadır.

Ramazan ayı dolayısıyla denetimleri daha da artırdık. Özellikle fırınlar başta olmak üzere pastaneler, tatlıcılar ve yufkacılar üzerinde denetim yapılmaya başlandı. Ekiplere talimat verdim gıda maddesi imal eden ve satan bütün işyerleri tek tek denetimden geçecek.

Sağlıksız koşullarda üretim yapan her kim olursa olsun gözünün yaşına bakılmayacak. Çünkü halkımızın sağlığının korunması çok daha önemli. Bu konuda asla taviz vermedik. Bundan sonrada taviz vermeden denetimlerimizi devam ettireceğiz.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

20 Yorum

 1. Her ne olursa olsun sağlıksız koşullarda üretim yapan veya satanlara mutlaka ceza uygulanmalı. Bu konudaki tüm çabalara destek olmak vatandaşlık görevimiz.

 2. bu denetimlerin daha the cok yapılması gerekıyor ınanın oyle yerler varkı bırakın oradan cıkan gıdaları tuketmeyı ıcerıye gırmeye bıle mıdenız elvermez.

 3. Önemli bir konu denetimlerin dahada artirilmasindan yanayim…

 4. denetlemelerin sık sık olması gerekiyor ne yedigimiz yada ne yedirdikleri belli degil. bazen öyle durumlarla karşılaşıyoruz ki yıllardır bize bunumu yediriyorlar demekten kendimizi alamıyoruz

 5. Her Ramazan aynı haberleri görmekten sıkıldım artık. Sitemim haberi yapanlara değil. Sitemim bu vicdansızlıktan bıkmayan esnafa.

 6. bu denetimin yapılması iyi olmus hatta dahada sıkılastırılmalı

 7. Seyyarların en dıkkatlı olması gereken donemler

 8. Sadece Ramazan’da değil, sıklıkla yapılması gerekiyor bu denetimlerin. Fakat geçiştirilen ve ufak cezalar üreticinin bu yüzsüzlüğü tekrar tekrar yapmasına yol açıyor

 9. Sadece Ramazan ayında yapılacak denetimin ne kadar sağlıklı olacağı biraz muallakta.Denetim yapılsa da gerçek olan bir şey var.Bizim zengin esnaf bir şekilde kalıbına uydurur.Yanarsa garibanın canı yanar.

 10. Böyle denetimlerin olduğunu görmek çok güzel, içimiz rahat bir şekilde alışverişimizi yapabiliriz.

 11. Keşke sürekli bir denetim halinde olunsa da daha kaliteli hizmet göre bilsek.

 12. Kaçınılmaz bir şey, her ramazan göreceğiz bunlar.

 13. Bu denetimlerin devamlı olması gerekiyor. insafa kalmasına izin verilmemeli.

 14. Gelmiş geçmiş olay ancak denetim arttırılmalı.

 15. Bunları zaten göremeden yapamayız bu gelecek senede aynı görüntüler olacak yani.

 16. Yiğit Ali Demir

  Sadece Ramazanlarda değil her zaman düzenli denetim yapmak önemli olan

 17. sadece ramazanda değil her ayda denetimler sıkı tutulmalıdır.

 18. DENETİMLER ARTTIRILSIN

 19. göstermelik denetimler ne zaman bitecek ve gerçekten yapılması gerekenler yapılacak acaba..

 20. bu tür denetimler sık sık yapılmalı çok önemli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir