Ana Sayfa Tanıtım Yüz germe ve Göz Altı Kırışıklıkları Önleme

Yüz germe ve Göz Altı Kırışıklıkları Önleme

vshape

Yüz germe işlemleri artık pek çok orta yaşlı ve yalı sayılabilecek bayanın gençleşmek için kullandığı yöntemlerden birisi haline geldi. Estetik uzmanlarına cerrahi müdahaleyle yüz gerdirebileceğiniz gibi artık ameliyatsız yüz germe de mümkün hale geldi. Ameliyatla yapılan işlemlerde diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi yaklaşık 2-3 saatlik bir vakit alan ve bölgesel anestezi uygulamasına gerek duyulan yüz germe işleminin sonrasında bir haftalık bir dikiş alma süresini de beklemeniz gerekiyor. Bu tarz bir durum mikrop kapma ve iltihaplarla sonuçlanabileceğinden yeni cerrahi olmayan yüz gerdirme yöntemlerine ihtiyaç vardı. Ultherapy adı verilen ultrasonik dalgalar gönderilerek cilt altındaki dokuların düzenlenmesi ve ya lazer teknolojisi kullanılarak deri altındaki kollajenlerin harekete geçirilmesi bunlardan birkaçı.

Gözaltı kırışıklıkları yaşam şeklimizin bir sonucu olarak kadın erkek herkeste görebileceğimiz yaşlanma belirtilerindendir. Özellikle gözaltlarının hassas ve ince yapısı, gözleri güneş ışınlarına karşı çok kısmak, çok gülmek gibi sebeplerden dolayı cildimizin diğer kısımlarına göre daha hızlı kırışmasına sebep olacaktır. Gözaltı kırışıklıkları sizi rahatsız etmeye başlamışsa artık yaşam tarzınızı değiştirme yoluna gitmenizi öneririz. Özellikle bol su içmek cildin elastikliğini artıracağından, kırışıklıkların giderilmesinde ilk şartımız olacaktır. Belli bir yaşın üzerindeyseniz de gözaltı kırışıklıkları giderilmesine yardımcı bir gece kremi kullanmaya başlamalısınız. Bol meyve tüketimi, bölgesel yüz masajları ve salatalık, gül suyu kompresleri de kırışıklıklarınızın giderilmesi için yapabileceğiniz birkaç şey olabilir.

Bölgesel zayıflama da estetik bir görünüm için sık ihtiyaç duyulan bir kelimedir. Kimisi basenlerinden şikâyetçidir, kimisi göbeğinin erimesi gerektiğinden bahseder. Spor yaparak, masaj yaparak ya da çeşitli aletlerle bölgesel zayıflama mümkün olsa da hem belli bir yaştan sonra yağları eritmek zorlaşır hem de bu yöntemler zaman alıcıdır. Liposuction adı verilen bir vakum yardımıyla ince borulardan yağların çekilmesi esasına dayanan bölgesel zayıflama yöntemi cerrahi bir müdahaledir ve operasyon sonrasında şişlik ve morlukların geçmesini beklemeniz gerekecektir. Mezoterapi adı verilen cerrahi olmayan ve deri altına bir takım yağ moleküllerini harekete geçiren kimyasalların enjekte edilmesine dayanan yöntem de bölgesel incelmeyi sağlar. Bu ve bunun gibi cerrahi olmayan yöntemler mevcut olmakla birlikte en başından kilo almamaya çalışmanın, dengeli beslenmenin hepsinden daha az eziyetli olduğu bir gerçek.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir