Ana Sayfa Spor Yurtlara Fitness ve Pilates geliyor

Yurtlara Fitness ve Pilates geliyor

pilates ve fitness yurtlar turkiye
Yurtlara Fitness ve Pilates geliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, YURTKUR’a bağlı yurtlarda kalan öğrencileri sevindirecek bir karara imza attı. 364 yurda fitness ve pilates salonları yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlara spor salonu yapılması kararlaştırıldı. Türkiye’deki 310 bin öğrencinin kaldığı 364 yurda Fitness ve Pilates salonu yapıcak.

SALONLAR ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

“Yurdum Spor Yapıyor” sloganıyla hazırlanan proje ile spor yapan öğrenciler artık ücretli spor salonlarına gitmek zorunda kalmayacak. Fitness salonlarındaki spor aletlerinin tamamı yurtlarda oluşturulacak salonlarda da yer alacak.

UZMAN EĞİTMENLER GÖREV YAPACAK

Yurtlarda kalan kız öğrenciler için Pilates, erkekler için ise profesyonel Fitness hizmeti verilecek. Öğrenciler, bakanlığın tahsis edeceği uzman eğitmenler eşliğinde istedikleri zaman sağlıklı ve kontrollü spor yapabilecekler.

Proje yaklaşık 1 yıldır 4 yurtta pilot olarak uygulandı.. Ankara Mahmut Nedim Zapçı, Mersin Silifke Taşucu, Yozgat Öğrenci Yurdu ve Antalya Akdeniz Öğrenci Yurdunda devam eden pilot uygulamanın başarılı olması sonucu, 2 yıl içinde bütün yurtlara aynı sistemin uygulanacağı bildirildi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. gerçektende güzel bir girişim
    ayrıca ücretsiz oluşuda bir hayli güzel

  2. gençlik ve spor bakanlığındaki spor kısmıda unutulmamış oldu bu sayede

  3. Bakanlığımıza yakışır bir adım atmışlar teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir