Ana Sayfa Haberler Yine Kaldırım Yine Kandırma Girişimi

Yine Kaldırım Yine Kandırma Girişimi

RIFKI KARABATAK’ın yapılan kaldırım çalışmaları hakkında söyledikleri aşağıdaki gibidir.

Dünkü yerel gazetelerde Atatürk Bulvarındaki kaldırımlar Aksaray’a yakıştı başlıklı bir haber yayınlandı. Vatandaşını kandırmaya çalışan bir Belediye Başkanı dışında Aksaray’a herşeyin en güzeli yakışır. Ancak haberde Sayın Belediye Başkanı Nevzat Palta “Hiç bir yerde hiçbir şekilde yol daraltması yok bunu özellikle söylüyorum. Yani bunu zaman zaman değişik siyasi partilere mensup arkadaşlar bilgi eksikliğinden bilgisizliğinden bunu özellikle söyleyeyim. Maalesef bunu basit siyasi mantık çerçevesinde sırf eleştirdi olma mantığı içerisinde böyle bir eleştiri yapıyorlar. Kesinlikle burada yol daraltmamız yok. Tam tersine yolu genişletiyoruz yolu daha da rahatlatıyoruz. Orta refüjleri daraltarak yolun genişlemesini sağlamış oluyoruz.” İfadeleri yer alıyor. Sayın Başkanın Türk dili ve edebiyatı hocası bu cümleleri okursa neler hisseder bilemiyorum ama bizim anladığımız Sayın Başkan da bu kaldırım işi takıntı halini almış. Yaptığının doğru olduğunu anlatabilmek için de çırpındıkça batıyor. Haklılığını kabul ettirmek için de vatandaşını kandırmaya çalışmaktan çekinmiyor.

Sayın Başkan; orta refüjü daraltarak iki şerite düşmüş yolu üç şerite çıkardım dediğiniz bölgede orta refüjün resimlerini çekip bu açıklama ekinde basın organlarına yolladım. Refüjden daralan kısım 30 cm civarında. Buradan olsa olsa oyuncak araba geçer. Siyasi literatüre kazandırdığınız KALDIRIMLAR GENİŞLİYOR AKSARAY GELİŞİYOR; sloganınızla genişletmiş olduğunuz kaldırımları kaç santim genişletmiştiniz acaba ?? Arada ki fark 30 cm den az ise yol genişlemiş mi oluyor ?? Önümüzdeki günlerde billboardlarda REFÜJLER DARALIYOR AKSARAY GELİŞİYOR sloganını görecekmiyiz ??
Sayın Başkan, kaldırımlarla o kadar oynadınız ki vatandaşlar sizin mühendislik alanınızın makina olduğunu unutacak neredeyse. Eleştirilere sadece “bilgisizlikten, basit siyasi mantık içinde eleştirmiş olmak için eleştiriyorlar” gibi söylenene değil söyleyene yönelik cevaplarınız kimseyi tatmin etmiyor. Bir bisiklet yolu genişlettiğiniz kaldırıma karşılık, 30 cm daralttığınız refüjü gösterip kesinlikle daralma yok diye milleti kandırmaya çalışmaktan da vazgeçin. Vatandaş trafikte ki daralmayı her gün yaşıyor. Buna kimse inanmaz. Size Ziya Paşa’nın sözünü hatırlatmak isterim.
En ummadığın keşf eder esrâr-ı derûnun
Sen herkesi kör âlemi sersem mi sanırsın
Herkesi kör alemi sersem sanmaktan vazgeçmeniz dileğiyle ….. 23.07.2013

OP.DR.RIFKI KARABATAK
MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

 

rifki karabatak mhp aksaray

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

9 Yorum

  1. 30 cm oynanmasıyla yolun cok daralacagını dusunmuyorumm

  2. Tek sorunumuz keşke bu olsaydı da oturup sabahtan akşama kadar konuşsaydık.

  3. yolun daratılması sacma olmus. 30 cm felan ama genede sıkıntı yaratıyo

  4. Her yil kaldirim yapiliyor buda demekki gecen yil iyi yapilmadi 🙂

  5. Her yıl yapılmasından ziyade, yapılan kaldırımların bir işlevselliği yok. Tekdüze bir mimari üzerinden gidiliyor. O kaldırımı kullanacak kişilerin kaldırımdan daha önemli şeylere ihtiyacı olduğu da ayrı bir tartışma konusu.

  6. Halka yalan söylemekten vazgeçmiş bir belediye başkanı görmeyeli çok uzun zaman oldu galiba.

  7. yahu şu kaldırımlarda oldum olası kurtuluş çaresi olmuştur ne tesadüf :ASF:AS

  8. belediyecilik = kaldırım olduğu sürece bir şehrin gelişmesi beklenemez.

  9. şehrimizin güzelliği için güzel bir çalışma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir