Ana Sayfa Haberler Yeni Hizmet araçları tanıtıldı

Yeni Hizmet araçları tanıtıldı

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta göreve geldiği ilk günden beri aldığı yeni araçlarla belediyenin araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor.
Aksaray belediyesi 1970’li yıllara ait araçları devreden çıkararak 9 yeni aracı hizmete sunuyor.
Başkan Nevzat Palta araçlarla ilgili yaptığı açıklamada belediyenin araç filosunu güçlendirmeye devam ettiklerini belirterek şunları söyledi “Aksaray belediyesi olarak özellikle elimizdeki mevcut araç filomuzu güçlendiriyoruz. Bir atasözümüz var. Alet çalışır el övünür diye. Dolayısıyla bizim aletlerimiz ne kadar düzgün olursa araçlarımızın ne kadar yeni ve kullanılabilir olursa iş kapasitesi daha iyi olursa o zaman yapmış olduğumuz hizmetlerimiz güzel ve kaliteli olur.
Şimdi tabii ki biz göreve geldiğimiz günden bu tarafa elimizdeki mevcut araçların her yıl belirli bir periyot içerisinde yeniliyoruz. Şöyle baktığımız zaman işte silindirlerimizden tutun da dozerimize greyderimize kadar kamyonlarımıza kadar iş yapan bütün mekanizmayı neredeyse sıfırladık diyebilirim. Şantiyede kullanılan asfalt planetimiz challengerimiz dışarıda asfalt sermede kullandığımız finisherlerimiz asfaltlarımız frezelerimiz bütün ekipmanları yeniledik. Buda bizim hem iş hızımızı artırıyor hem de iş kapasitemizi artırıyor.
Şu anda da 9 tane aracımızı inşallah devreye okuyoruz. Birkaç gün içerisinde sisteme sokacağız. Bunlar bizim değişik birimlerimizde işte fen işlerinde şu kanalizasyonda veya diğer birimlerde inşallah işimizi görecek. Bunları devreye soktuğumuz zaman elimizde 77-78-80 ‘li model araçlar var. Özellikle Dodgeler var. Bunu vatandaşlarımız yakinen bilirler. Onları çıkaracağız devreden. Onların hem bakımı zor hem de teknolojisi geri olduğu için sonuçta çevreyi kirletiyorlar.
Tabii ki aracın ömrü de bittiği için sonuçta iyi bir yakma da yapmadığı için egzozdan attığı gazlarla çevreyi ve doğayı kirletiyor. Zaten verimde düşüyor. Her yıl yapılan bakımları da ciddi anlamda maliyet tutuyor. Dolayısıyla bu sebeplerden dolayı sistemden inşallah çıkartmış olacağız. Bu yeni araçlarımızı inşallah Allah nasip ederse birkaç gün içerisinde sisteme sokmuş olacağız. Ben öncelikle hayırlı olsun diyorum. Aksaray’ımıza tabii ki belediyemize hayırlı olsun diyorum. İnşallah bunlarla beraber belediye personeli biraz daha şevkle biraz daha azimle hizmetlerini yapar diyorum.”

aksaray belediyesi yeni araclar (2)

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. böyle harfiyat araçları alındığına göre iş çok olmalı, bir şeyler yapılacak ama ne bakacağız

  2. Belediye umuyoruz ki bu kadar fazla araç ve gereçle Aksaray’ı daha güzel bir yer haline getirecek adımları atacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir