Ana Sayfa Aksaray Yavuz Sultan Mahallesindeki Pazar yeri Temelleri atıldı

Yavuz Sultan Mahallesindeki Pazar yeri Temelleri atıldı

Başkan Nevzat Palta Yavuz Sultan Selim Mahallesinde belediye tarafından yaptırılan kapalı Pazar yerin inşaatında incelemede bulundu.
Başkan Nevzat Palta yaptığı açıklamada şunları söyledi “ Belediye arsaları ve 2028 dediğimiz Yavuz Sultan Selim mahallemizde söz verdiğimiz çerçevede burada 5 bin metrekarenin üzerinde bir kapalı Pazar yerinin temelini Ramazan ayı içinde atmıştık.
Temel atmanın akabinde ekiplerimiz biraz daha hızlı bir çalışma yaptılar. Zeminde kolonların ayakların geleceği kısmı tamamen hazır. İçerisinin dolgusu yapılacak. O dolguları Aksaray belediyesi olarak biz kendimiz yapacağız. İhalede olmadığı için. Hemen ardından da üzerinin bu uzay kafes sistemi dediğimiz çelik konsüksiyon kısmı da İstanbul’ da ilgili firma tarafından yapıldı hazır. Müteahhit dolgudan sonra uzay kafesi monte edecek arkasından da çevre düzenlemesi yapılacak. Bu yıl içinde Allah’tan mani olmazsa bitecek. Önümüzdeki birkaç ay içinde burayı toparlamış olacağız. Bittikten sonra Yavuz Sultan Selim Mahallesindeki kardeşlerimize daha iyi imkânlarda bir Pazar yeri sağlamış olacağız. Tertemiz pırıl pırıl olacak ayakları çamura değmeyecek. bir Pazar yerini inşallah yapmış olacağız.
Yavuz Sultan selim mahallesi Muhtarı Yahya Asal’da yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ederek şunları söyledi “ Belediye başkanımıza yapmış olduğu ve yapacağı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Sık sık mahallemize geliyor doğalgaz olsun, Kur’an kursu, sağlık ocağı gibi, Pazar yeri gibi yerlerle de ilgileniyor Allah razı olsun başkanımızdan.”
Yapılan açıklamaların ardında Başkan Nevzat Palta, mahalle muhtarı Yahya Asal ile birlikte bölgeyi gezdi ve yapılan çalışmaları inceledi

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Hayırlısı olur inşallah ne diyelim.Daha iyi imkan her zaman güzeldir.Bu konuda Yavuz S. mahallesinin sıkıntısı vardı.

  2. Hayırlı uğurlu olsun. Umarım bu gibi projeler artık sıradan bir şey haline gelir.

  3. Köylü halk bundan sonra daha çok satar alıcılarda daha çok alır inşallah. Pazar ortamının rahat olması bir çok şeyi etkiler sonuçta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir