Ana Sayfa Ekonomi Veteriner Fakültesini Hayırsever Kulak üstlendi

Veteriner Fakültesini Hayırsever Kulak üstlendi

Veteriner Fakültesi’nin ardından Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi de hayırsever desteği ile yapılacak. Fakültenin yapımını Aksaraylı hayırseverlerden Dr. Yalçın Kulak üstlendi. Fakülte yapımına ilişkin protokol 26 Temmuz Cuma günü düzenlenecek törenle imzalanacak.

2006 yılında kurulan ve son derece hızlı şekilde büyüyen ASÜ’nün ivmesi, hayırsever destekleriyle daha da artıyor. Merkezi bütçe gelirleriyle yapılan yatırımların yanı sıra, hayırsever destekleriyle yapılan yatırımlarla birlikte ASÜ hızla büyüyor. Yapılan etkili çalışmalarla ASÜ’de 4 olan fakülte sayısı son birkaç yıl içinde 9’a yükseldi. Yeni fakülte binalarının yapımı için çalışmalar devam ediyor. Fakültelerin yapımı için hayırsever desteğinin çok önemli olduğunu her fırsatta dile getiren ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, bu manada pek çok görüşme yapıyor, ziyaretlerde bulunuyor.

– Üniversite ve Şehir İçin Önemli Bir Yatırım –

Aksaraylı hayırseverlerden Dr. Yalçın Kulak’la da görüşen Rektör Acar, görüşmelerin olumlu neticelendiğini söyledi. İslami İlimler Fakültesi’nin yapımının Dr. Yalçın Kulak tarafından üstlenildiğini kaydeden Rektör Acar, “Sayın Yalçın Kulak’a çok teşekkür ediyorum. İslami İlimler Fakültesi ile alakalı kendileriyle yaptığımız görüşmelerin ardından Sayın Kulak, üniversitemiz ve şehrimiz için bu önemli yatırımı hayata geçirebileceklerini söylediler” dedi. Rektör Mustafa Acar, 26 Temmuz Cuma günü saat 11.00’da, ASÜ Senato Salonu’nda fakülte yapımı ile alakalı hazırlanan protokolün, düzenlenecek törenle imzalanacağını ifade etti.

Veteriner Fakültesi’nin yapımını da Aksaraylı hayırsever işadamlarından Osman Altuntaş üstlenmişti.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

8 Yorum

  1. Gunumuzde boyle hayırseverlerın bulunması cok onemlı 🙂

  2. Aksaray’da bir çok hatırı sayılır varlıklı aileler mevcut onlardan da Aksaray’a özellikle eğitime böyle yardımlarda bulunmalarını rica ediyorum. Hayat geçici arkada bir şeyler bırakmak gerekiyor.

  3. Zengin olup da bu şekil de projelerde yer alan insanlar öldükten sonra bile anılacaktır.Kefenin cebi yok bu tip projeler ülke için çok önemli..

  4. Böyle insanlar ülkemizee gerçekten lazım.Teşekkürler Dr. Yalçın kulak.

  5. Böyle insanların sayısı artar inşallah

  6. bu tarz insanları gördükçe imreniyorum. İnş. bizde bu tarz insanlar gibi girişimlerde bulunabiliriz

  7. tebrik ederim. hayırsever vatandaşlarımızı, iş adamlarımızı teşvik edici olur inşallah.

  8. hayırsever vatandaşlarımıza burdan çok teşekkür ediyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir