Ana Sayfa Haberler Venezüellalı İş Adamlarından AGİAD’a Ziyaret

Venezüellalı İş Adamlarından AGİAD’a Ziyaret

Venezüellalı bir gurup işadamı aileleriyle birlikte AGİAD’ın davetlisi olarak Aksaray’a geldiler. Aksaray’ın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ederek hoşça vakit geçiren işadamları, Aksaray’ın çok modern bir şehir olduğunu ve çok beğendiklerini söylediler.

 

Yatırım imkânları ve ekonomik imkânlarla ilgili bilgi alan heyet, daha sonra Ihlara vadisini gezdi. Vadiyi çok beğendiklerini söyleyen işadamları ‘’ Ihlara vadisi harika bir yer, dünyada eşi olmayan mekânlardan bir tanesi, herkesin hayatında bir kere görmesi gerektiğini düşünüyoruz, böyle bir doğa harikasına sahip olduğunuz için sizler çok şanslısınız’’ dediler. Bir AGİAD Yönetim Kurulu Üyesinin Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna;  Venezüella Türkiye’nin gerisinde kalmış bir ülke bizim de Türkiye konumuna gelebilmemiz için daha çok çalışmamız lazım dediler. Ayrıca Türk insanı çok cana yakın çok misafirperver. Bizlere, yani hiç tanımadıkları insanlara, seve seve evlerini açıp misafir ettiler. Açık konuşmak gerekirse Venezüella’da böyle bir şey yapılmaz. Türk insanı çok iyi niyetli. Hepinize, özellikle de AGİAD yönetim kuruluna bizleri ağırladığı ve misafir ettiği için teşekkür ederiz” dediler.  Heyet, ayrıca Aksaray Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de ziyaretler yaparak eğitim ve öğretim hakkında bilgi edindi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

10 Yorum

  1. hoş gelmişler sefa getirmişler 🙂 ..

  2. Japonlar, Venezüelalılar.. güzel gelişmeler 🙂

  3. Uzun süreli kalmaları dileğiyle 😀

  4. ülkemizi sevdiler sanırım

  5. ziyaretlerin ardı arkası yok

  6. Venuzellaları ile Aksaray olarak epey kaynaştık valla. Öğrenci bakımından falan çok iyi yerlerdeyiz.

  7. Aksarayı beğenmelerine sevindim. en iyi reklam, iyi bir izlenim bırakmaktır

  8. Bu sayede kendi kentimiz yabancılara tanıtma fırsatı bulacağız.

  9. kent ekonomisine katkısı olması dileğiyle… bunlar olumlu gelişmeler.

  10. ortak iş yapmak ve kültürümüzü tanıkmak için güzel bir çalışma.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir