Ana Sayfa Haberler Vali Selami ALTINOK Yetiştirme yurdunda iftar yaptı

Vali Selami ALTINOK Yetiştirme yurdunda iftar yaptı

Aksaray Valisi Selami Altınok eşi Gülhan Altınok, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şahin Mercan daha önce Yetiştirme yurtlarında kalan çeşitli kamu kurumlarında çalışanlar ve Ömer Kaşif Nalbantoğlu Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklarla birlikte iftar yaptı.

İl Müdürü Şahin Mercan ve yurt yetkililerinden bilgi alan Vali Selami Altınok, yetiştirme yurdunda kalan çocuklarla bir süre sohbet etti.

Sosyal Devlet olmanın gereği olarak ihtiyaçları devlet tarafından karşılanan çocukların kendilerine sunulan ve çoğu ailelerin ve çocukların sahip olmadığı bu imkânlar karşısında okuyup çok çalışarak devlete, millete hayırlı hizmetlerde bulunmaları gerektiğini ifade eden Vali Altınok, ‘Yurt ve yuvalarda kalan çocuklar bizlere emanettir. Bu çocuklarımızın da her türlü ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Çocuklarımızı koruyup kollayacak, onların topluma faydalı işler yapan bireyler olarak yetiştirilmesinde büyük sorumluluklarımız vardır. Buralarda kalan ve yetişen çocuklarımızda sunulan imkânların değerini iyi anlayıp iyi bir insan olmak ve hayatlarını daha iyi idame ettirmek için çok çalışmaları gerektiğini bunun için gayret göstermeleri gerektiğini düşünüyorum’ dedi.

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Bu gün islam dünyası için önemli günlerden biriydi ve ramazan ayındayız.Ramazanda yetiştirme yurdundaki çocukları unutmayıp onlarla iftar yapan valiyi kutlamak gerek her ne kadar reklam kokan bir hareket olsa da.

  2. Müthiş bir düşünce. İlgi alaka on numara.

  3. İşte tam olarak iftarın anlam ve önemi böyle iftar yemeklerinde anlaşılıyor. Bu güzel düşüncelerinden dolayı Valimizi ve ailesini kutlarım. Sadece ramazan değil her zaman o çocuklarımızı unutmamak, fırsat buldukça ziyaret etmemiz gerek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir