Ana Sayfa Ekonomi Vali Selami ALTINOK Ticaret Borsasını ziyaret etti

Vali Selami ALTINOK Ticaret Borsasını ziyaret etti

Aksaray Ticaret Odasi vali selami altinok ziyaret (3)

Geleceğini Aksaray da gören geliyor, Aksaray’ın önü açık’

Aksaray Valisi Selami Altınok Ticaret Borsasına iadeyi ziyarette bulundu. Borsa Başkanı Hamit Özkök ve borsa yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Selami Altınok Borsa Meclis Toplantı Salonunda Borsa üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları ile bir süre sohbet etti.

Borsa Başkanı Hamit Özkök Aksaray Ticaret Borsası hakkında bilgi vererek Aksaray Borsasının 143 borsa arasında Türkiye genelinde 43 sırada olduğunu bölgede bulunan 27 borsa arasında 6. sırada olduğunu söyledi.

Aksaray’ın tarımsal ve hayvansal alanda birçok üründe üretim yaptığını ifade eden Özkök, Aksaray’daki bitkisel ürün çeşitliliğinin de artış gösterdiğini söyledi.

Bölgede yoğunlukla arpa ekimi yapıldığını arpa üretimde Türkiye’de 1. Sırada yer aldıklarını 2. Kırşehir, 3. Konya’nın geldiğini söyledi. Ziyaretten duydukları memnuniyeti de belirten Özkök, hep beraber Aksaray’ın gelişmesi için çalıştıklarını çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

AKSARAY TİCARİ GELİŞİM AÇISINDAN VE SAHİP OLDUĞU POTANSİYELİ İLE GELECEĞE UMUTLA BAKAN BİR VİLAYET

Aksaray Valisi Selami Altınok yaptığı açıklamasında Aksaray’ın önünün açık olduğunu söyledi.

Aksaray’ın tarım ve hayvancılık alanında sürekli geliştiğini ifade eden Vali Altınok Aksaray’a yatırım için gelenler Aksaray’da geleceklerinin daha iyi olacağını gördükleri için Aksaray’a geldiklerini söyledi.

Aksaray Ticaret Borsası Aksaray’ın tarımsal ve hayvansal üretimin değer kazanması noktasında piyasa değeri oluşturulması noktasında büyük emek verdiğini belirten Vali Altınok konuşmasına şöyle devam etti; ‘Aksaray’da herkes öyle ya da böyle tarım ve hayvancılığa elini atmış durumda. Aksaray ve bölgesi adeta bir tahıl ambarıdır. Herkes Aksaray’da gelişimi insanların refahının artması için gayret gösteriyor. Ticaret Borsası yeni yönetimi de bu şehre bir şeyler katabilmek için hizmet yapıyor. Bizlerde Aksaray’la alakalı olan bütün güzel düşüncelerinde yanlarında olacağız beraber koşturacağız.’ dedi.

Aksaray’da hayvancılık ve tarım noktasında mesleki ve sivil toplum örgütlerin iç içe geçip birbirleri ile ortak hareket ediyor olmasının çok önemli oluğunu vurgulayan Vali Altınok, ‘’Bu çok önemli bir güç. Aksaray’da bütün sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları yerel yönetimler farklı fikir ve düşünceler var ama birbirlerine nezaketle birbirlerini mahcup etmemek için gayret gösteriyorlar. Bir Vali olarak bundan büyük mutluluk duyuyorum. Herkes bir şey kattığı için güzel şeyler oluyor. Ticaret Borsamızın da bu noktada yaptığı çalışmalar ve katkıları önemsiyoruz. Aksaray huzur ve güvenlik açısından ticari gelişim açısından ve sahip olduğu potansiyeli ile geleceğe umutla bakan bir vilayet. Aksaray’ın önü çok açık yaptığımız işi iyi yapıyoruz. Böyle birlik beraberlik içinde Aksaray için çalışmaya devam ediyoruz. Zaten geleceğini Aksaray’a iyi görenler Aksaray’a geliyor, Aksaray’ın önü açık olduğunu görüyor ve biliyor Aksaray’a yatırım yapıyor.’ dedi.

Aksaray’da ayçiçeği ve kabak çekirdeği üretimlerinin çok yapıldığını bu anlamda paketleme tesislerinin kurularak bu alanda Aksaray markalarının oluşturulması gerektiğini de belirten Vali Selami Altınok, Aksaray’ın daha da gelişmesi için hep beraber çalışmaya gayret göstermeye devam edeceklerini bildirdi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

8 Yorum

  1. Kimse boş durmuyor bu aralar, bu ziyaretin nedeni bilinmez ama bir şeyler içerdiği kesin.

  2. Yiğit Ali Demir

    Aksaray ilinin bu denli gelişiyor olması insanı mutlu ediyot

  3. Aksarayın geleceğinin parlak olduğunu görenler var. bu doğru bir yaklaşım.

  4. Gelen gideni aratmıyor arkadaş. İyi gelişiyor. 🙂

  5. Valimize buradan saygılarımızı sunuyoruz. Şehrimizin adını her daim bir adım öne çıkarıyor.

  6. Evet, büyüklerimiz bu şekilde devam ettiği sürece önümüz gerçekten de açık

  7. Sürekli ziyaretler var ama ne zaman neticesi halka yansır bunu bilemiyoruz

  8. Aksarayımızın gelişmesi çok güzel özellikle böyle ekonomik konularda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir