Ana Sayfa Haberler Vali ALTINOK; Aksaray Huzurlu bir Şehir

Vali ALTINOK; Aksaray Huzurlu bir Şehir

AKSARAY VALİSİ SELAMİ ALTINOK ‘AKSARAY MESAFE KAT EDEREK İLERLİYOR’

Aksaray Valisi Selami Altınok basın toplantısı düzenleyerek Aksaray Valiliği görevinde geride kalan 1 yılın değerlendirmesini yaptı.

Vali Selami Altınok, Özel İdare tesislerinde Vali Yardımcıları Ali Osman İşşen, Emin Sait Karahaliloğlu ve Kubilay Ant ile birlikte Aksaray’da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Aksaray ‘ın geride kalan 1 yıl içinde önemli mesafeleri kat ettiğini ifade eden Vali Altınok, başta eğitim ve sağlık olmak üzere, turizm, karayolları, Gençlik Spor olmak üzere her alanda önemli işlerin gerçekleştirildiğini şehirde artan bir performansın söz konusu olduğunu söyledi.

AKSARAY HUZURLU BİR ŞEHİR

Aksaray’ın sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu emniyet ve jandarma güçlerinin bu konuda gayretli çalışmalar yaptığını belirten Vali Altınok, Aksaray’ın Türkiye’nin önemli kavşak noktalarında olması nedeniyle sık sık kaçakçılık konuları ile medyada yer aldığını Aksaray’da güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı çalışmalarla başka illerden sevk edilen kaçak ürünlerin Aksaray’da ele geçirildiğini bunun güvenlik güçlerinin bir başarısı olduğunu belirtti.

3. OSB BÖLGESİNİ KURUYORUZ

Aksaray’ın 5084 sayılı teşvik yasasını çok iyi değerlendirdiğini talepler karşısında ek genişleme alanları oluşturduklarını ve 3. Osb için çalışmalar devam ettiklerini belirten Vali Altınok, ‘Organize sanayi Bölgesinde 7 binin üzerinde çalışan var. 1. Organize sanayi bölgesinde eksiğimiz yok. 2. Tesviye Organize Bölgesinin alt yapısında problem kalmadı. Arıtma tesisinin yapımına hızla devam ediliyor. Doğalgaz, kanalizasyon, elektrik, yol ve su çalışmasında önemli mesafe kat ettik. Bu bölgedeki indirici trafoda yerleştirildi. Ancak müteaahhit firmadan kaynaklanan sorundan dolayı 2014 Mart ayında elektrikle ilgili tüm sorunlar giderilecek. 3. Organize Sanayi Bölgesini de Üniversite kampüsüne doğru yapacağız” dedi.

Tarım ve hayvancılıkta da Aksaray’ın önemli mesafe kat ettiğini söyleyen Vali Selami Altınok Sütaş’la birlikte 23 tane önemli işletme tarım ve hayvancılığa hizmet veriyor. Aksaray’da üretilen kaba yemlerin kalitesi tüm yurdun geneline yayıldı. Yenikent’te üretilen Yonca’nın ülke genelinde talepte olması memnuniyet vericidir. Aksaray’da kabak çekirdeği, ayçekirdeği, slajlık mısır, pancar, yonca üretimi ile de kalitesini ortaya koyması gayet güzeldir”diye konuştu.

TURİZMDE EKSİKLİKLERİMİZİ TAMAMLIYORUZ

Aksaray’ın turizm alanında eksiklikleri olduğunu bunu gidermek içinde hep beraber çalışmalar yaptıklarını anlatan Vali Altınok, özellikle Ihlara Vadisine iniş ve çıkışlar için asansör yapılması için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Vali Selami Altınok açıklamasında ’Turizm konusunda eksiklerimiz bulunuyor. Bu eksiklikleri hep birlikte tamamlamalıyız. Nevşehir’e bağlanan ara yolları genişletip daha kullanılır hale getirmeliyiz. İpek yolu üzerinde bulunan hanlar restore edildi. Burada yöreye ait ürünlerin daha fazla ticareti yapılmalıdır. Turistin nerede yattığı kadar turistin nerede ne kadar para harcadığı da önemli diyen Vali Altınok, Sultanhanı’nı turistler ziyaret ediyor ancak bölgede bölgesel ürün satışı yapılmıyor. Bu yönde çalışmalar yapılmalıdır. Turistlerin Eğri Minare’yi, Ulu Camiyi, Somuncubaba ve diğer tarihi turistik yerlerimizi ziyaret etmeleri konusunda da çalışmalar yapmalıyız” dedi.

SAĞLIK VE EĞİTİM ÖNCELİKLİ İŞLERİMİZDEN

Sağlık’ta yeni bir döneme geçiş yapıldığını kamu hastaneleri birliği oluşturularak daha kaliteli hizmet için bir çalışma içine girildiğini söyleyen Vali Altınok, ‘Aksaray’da doktor sorunumuz yok. Hastanedeki ameliyathaneyi farklı bir mekana taşıyacağız. Hedeflenen yerlere 112’leri açtık ve olaylara zamanında müdahale ediyoruz. Bununla birlikte Sultanhanı kasabasına entegre bir hastane açacağız ve 24 saat hizmet verecek’dedi.

Eğitimde SBS’de 56. Sıradan 26. Sıraya yükseldiklerini de belirten Vali Altınok, okul yapımı için paramız var ancak okul yapacak arsa problemi yaşıyoruz. Arsa probleminin aşılması konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda her Cuma kurulan heyetin toplantılarını yapıyor. Aksaray da fiziki olarak okul sorunumuz yok. 4200 öğretmenle öğretmen açığımızda bulunmuyor. Eğitim de daha iyi seviyelere geldiğimize inanıyorum. Çünkü Aksaray’lı öğrenciler Üniversite de çok güzel yerleri kazandılar ”dedi.

Karayollarında konusunda da Aksaray’da Ankara, Adana, Konya ve Nevşehir’e bağlanan yollarda önemli çalışmalar yapıldığını söyleyen Vali Selami Altınok, Nevşehir yolundaki üst geçidin çalışması seneye kalacak. Diğer çalışmalar bu yıl tamamlanacak” dedi.

2.900 kişilik spor salonunun ihale aşamasına geldiğini de söyleyen Vali Selami Altınok, ‘Aksarayspor maçlarını spor salonu maçları başlayıncaya kadar Atatürk stadyumunda oynayacak. İnşaat başlayınca da Dağılgan’daki saha da oynayacak. Dağılgan stadyumunun açık tribünü yıkılacak ve kale arkaları ile birlikte 15 bin kişilik stadyum yapılacak. Aksaray spor tesisleri anlamında da çok önemli bir mesafe kat etmiştir” dedi.

Vali Altınok Aksaray’da hizmetlerin el birliği ile gerçekleştirilmeye devam edeceğini belirttiği açıklamasında ‘Aksaray mesafe kat ederek ilerliyor. Hizmet konusunda herkes üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getiriyor, getirmeye devam edecek Aksaray’ı her alanda geliştirmeye hep beraber devam edeceğiz’dedi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Allah kimsenin huzurunu bozmasın. Bu bağlamda görevini layıkıyla yapan güvenlik güçlerinin de ALLAH yardımcısı olsun.

  2. Aynen umarım başımızdan eksik olmazlar.Umarım hiçbir kötülük ne onlara ne de güzel vatanımıza uğramaz

  3. Tam anlamı ile de huzurlu demek doğru olmaz illaki bir yerlerde huzuru bozacak bir şey vardır. Ama elbette diğer şehirlere oranladığımızda oldukça huzurlu.

  4. evet huzurlu ama ölü arasında çok ince bir çizgi var. ölü bir şehir olmaması için biraz daha yatırım ve destek şart.

  5. polisimizin yaptığı çalışmalar sonucunda suc oranlarının azalması gayet güzel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir