Ana Sayfa Haberler Tuzlu Suya yeni tesis yapılacak

Tuzlu Suya yeni tesis yapılacak

tuzlu sus yeni tesis (1)AKSARAY BELEDİYESİ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BAŞKAN NEVZAT PALTA “ TUZLU SUYA GÜZEL BİR TESİS KURMAK İSTİYORUZ”

Aksaray Belediyesi Meclisi Ekim ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Saat 15.00 de meclis salonunda Belediye Başkanı Nevzat Palta Başkanlığında yapılan toplantıya meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleri katıldı.
Toplantıda İmar tadilat komisyonunun hazırlamış olduğu imar tadilat talepleri görüşüldü. Daha sonra Meclise havale edilen evraklar görüşüldü.
Meclis toplantısında Tuzlu su olarak adlandırılan yerin değerlendirilmesi gündeme geldi. Belediye Başkanı Nevzat Palta tuzlu suyun oraya güzel bir tesis yapmak istediklerini ifade ederek konuyla ilgili şunları söyledi “Akin mevkiinde tuzlu su dediğimiz bir yer var. Hepimizin çocukluğumuzda gittiğimiz bir yerdi. Burası uzun yıllar hizmette verdi. Bizde burada güzel bir tesis kurmak istiyoruz. Böyle bir tesisin kurulması hem Aksaray’a hem de bölgeye hizmet edecektir. Zaten revizyon imar planı yaparken de bu bölgede güzel bir çalışma yapıldı.
Fakat burada bir tesis yapılması için araştırma yaptığımızda tuzlu suyun mülkiyetinin Aksaray belediyesine ait olmasına rağmen. İl özel idaresinin de hukuken yetkileri olduğu söylendi. Daha sonra biz bunu işleme koyacağımız sırada gördük ki bizim bilgimiz dâhilinde olmasına rağmen bir vatandaş Konya’dan gelmiş özel idareden yetki almış ve sondajlar yapmış. Bu durum bize biraz garip geldi. Fakat hukuken araştırdığımızda böyle bir hakkı olduğunu öğrendik. Tabi vatandaş sondaj yapmış, suyu bulmuş fakat verilen süre içerisinde bu işi bitiremediği için hakkı zayi oldu. Buda bizim için bir avantaj oldu.
Daha sonra vali bey ve özel idareyle görüştük. Mülkiyet bizim fakat yetkinin bize verilmesi için çalışmalar başlatıldı. Belediye olarak burayı alıp orada güzel bir tesis yapılmasını istiyoruz. Buranın hem kaliteli suyu var hem de birçok hastalığa iyi geliyor. Bu tesis hem bölgenin canlanmasını sağlar hem de Aksaray için güzel bir hizmet olur diye düşünüyorum” dedi.
İller Bankası’ndan alınacak krediyle ilgili de bilgi veren Başkan Nevzat Palta; “Özellikle alt yapıyla ilgili olan kalemlerde iller bankasının kredilerinden faydalanıyoruz. Sebebi de şu; biz zaten buranın ortağıyız hem de iller bankası belediyelere çok cazip şartlarda kredi veriyor. Zaten İller Bankası bizden katkı payı da alıyorlar. Bu nedenlerden dolayı altyapıya yönelik araç alımı, temiz su borusu veya korge boru gibi şeyleri iller bankası vasıtasıyla alıyoruz” dedi.

 

 

tuzlu sus yeni tesis (3)

tuzlu sus yeni tesis (2)

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Bu bölge cok atil durumda bekledi farkedilmesi ve yenileme calismasi yapilmasi yerinde karar simdiden sonuclarini bekliyorum.

  2. Yerinde bir proje olmuş bence

  3. Şimdilik proje güzel gözüküyor hadi bakalım.

  4. Bülent Yüksel

    proje güzel fakat, diğer güzel olan projeler gibi yarıda kesilmez ve tamamlanırsa herkes için hayırlı olacak gibi

  5. güzel projeler her zaman desteklenmeli.. devletten de iyi desteklerle projeler tamamlanır..

  6. Bir proje daha, ne söylerseniz söyleyin başkan çalışıyor.

  7. burasi neresi guzel proje

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir