Ana Sayfa Etkinlikler Tuvaldeki Nostalji Aksaray sergisi

Tuvaldeki Nostalji Aksaray sergisi

resimsergi1 (1)Belediye Başkanı Nevzat Palta, Nihal Üçyıldız’ın Efor AVM’ deki “Tuvaldeki Nostalji Aksaray” isimli 2. kişisel resim sergisini ziyaret etti.
Resim sergisinin ziyaretine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak parti il başkanı M. Fatih Yıldırıcı Resim sanatçısı Nihal Üçyıldız ve sanatseverler katıldı.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ziyaret sırasında Aksaray’ın gelişmesiyle birlikte sanatsal ve kültürel faaliyetlerinde beraberinde geldiğine dikkat çekerek şunları söyledi “Tabii ki böyle güzel bir alışveriş merkezinde güzel bir mekânla güzel eserlerin sergilenmesi bizim için mutluluk kaynağı bu açıdan ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu alışveriş merkezi Hakikaten büyük emeklerin sonucunda tabiri caizse bataklıktan gül çıkarılarak yapıldı. Ve sonuçta Aksaray’ımıza böyle muhteşem bir eserimizi kazandırmış olduk. Tabii ki Aksaray’ımıza Alışveriş merkezleriyle diğer mağazalarıyla güzel bir hizmet veriyor.
Bütün bunlarla beraber de sanat merkezi galeri diyelim sonuçta burası da Aksaray’ımızın ihtiyacı olan sanatçı dostlarımızın eserlerini inşallah burada sergileme imkânı da olmuş olacak. İnşallah bunun devamını bekliyoruz.
Sonuçta Aksaray’ımız gelişen bir şehir, nüfusu artıyor. Bir takım gelişmelere ayak uydurmak için sonuçta bu sanatsal faaliyetlerinde beraberinde getirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Onun için tekrar teşekkür ediyorum, emeği geçenlere. Nihal hanıma teşekkür ediyorum. Sonuçta ev hanımlığından böyle güzel eserler vermeye başladı. Aynı zamanda bizim AKMEK öğrencisi. Aksaray belediyesi meslek edindirme kurslarımızda özellikle hanım kardeşlerimize yönelik eğitimler veriliyor. Dolayısıyla hakikaten insanlar azmettiği zaman mücadele ettiği zaman böyle güzel eserlerinde verildiği görülüyor. O açıdan teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum”.
Sanatseverler gergiyi gezdikten sonra Nihal Üçyıldız’a ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir