Ana Sayfa Spor Spora gönül verenler yemekte buluştu

Spora gönül verenler yemekte buluştu

BAŞKAN NEVZAT PALTA “ SPOR SEVGİDİR, DOSTLUKTUR, KARDEŞLİKTİR”

Aksaray’da spora katkı sağlayan eski futbolcu Saim Kasımoğlu’na, ASKF Başkanı Cavit Kılıç’a ve Herkes İçin Spor Federasyonu Aksaray Temsilcisi Nazım Yılmaz’a Aksaray belediyesi tarafından Teşekkür plaketi verildi.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray’da futbola ve spora gönül vermiş eski futbolcular ile Veteran futbolcuların onuruna dostluk ve kardeşlik yemeği düzenledi.
Abaylar Restoranda düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Aytekin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cavit Kılıç, Aksaray Belediye Spor Kulübü Başkanı Murat Koç ile Aksaray’da futbola damgasını vuran yaklaşık 100 futbolcu katıldı.
Aksaray’da spora ve futbola gönül vermiş insanları bir çatı altında buluşturan ve çok güzel bir ev sahipliği yapan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, sporun dostluk, sevgi barış ve kardeşlik olduğuna bir kez daha vurgu yaparak şunları söyledi “ Aksaray’da spora gönül vermiş emek vermiş insanlarımızla bir araya gelip o eski günleri yad edip birlikte nostalji yaşayalım istedik.Bunlar güzel ortamlardır. 2004 yılında belediye başkanı oldum Aksaray sporun da resmi olarak değil ama gayri resmi şekilde içindeydik. 5 yıl hakikaten dolu dolu bir zaman geçti. Aksaray spor daha bildiğiniz gibi sonra amatör lige düştü. O zaman dedik ki dökme suyla değirmen dönmez spor adına kalıcı olarak bir şeyler yapalım istedik Altyapı olsun insanları daha çok spora yöneltelim ve bunu tabana yayalım istedik. Takımlara en azından kendi yetiştirdiğin birkaç tane futbolcun olacak O zaman o takımdaki adamlar seni yarı yolda bırakmaz. Onun için bizim ilk yaptığımız şey meclis kararı ile belediye sporu kurmak oldu. Hemen arkasından bir tesis yapalım dedik olimpik şartlarda güzel bir tesisi yaptık. Arkasından basket ve voleybol takımları kurduk. Futbol takımımız amatör ligde oynuyordu.
Ben hep şunu söyledi dedim ki spor sevgidir, kardeşliktir, dostluktur, İşte örneği burada hepimiz hiçbir siyasi kaygı olmadan eğer burada birleşebiliyorsak sporun aslında getirmek istediği nokta budur. Aksaray’ımızda, Türkiye’mizde hatta dünyada spor birleştirici olmalıdır. Bu çok önemli bunun sağlanması lazım inşallah bizim derdimiz amacımızda sporun herkesin ortak noktası birleştirici noktası olması kardeşliğin ve sevginin artmasına vesile olmasını sağlamamız gerekir diye düşünüyorum inşallah bunu hep beraber yapalım. Aksaray’ımız iyi yolda inşallah el birliği gönül birliği içinde daha iyi olur.
Alay Komutanı Albay Mehmet Aytekin ise sporu ve özellikle futbolu çok sevdiğini ifade ederek Aksaray’da da sporun gelişmesine katkıda bulunmak istediğini ve mesaisi dışında tamamen sportif faaliyetlere destek olacağını söyledi
Komutan Aytekin konuşmasında şunları söyledi “ Aksaray’a atandığımda ilk sorduğum Aksaray’da hangi kulüpler var takımların durumu nedir? Onu öğrendim. Aksaray sporun 3. Lige çıktığını Belediye sporumuzun da BAL liginde mücadele edeceğini öğrendim. Ben Çanakkale’ye uğurlu geldim Çanakkale Spor 3.Lige düşmüştü var gücümüzle çalıştık antrenmanlarına giderek maçlarda destek verdik. Takım bir üst lige çıktı. İnanıyorum ki ben Aksaray’a da uğurlu geleceğim. Aksaray’da belediye sporun BAL liginde şampiyon olması hem de Aksaray sporun 2. Lige çıkmasında hakikaten şanslı birisi olarak destek vererek bunu hep birlikte yaşayacağız. Umut ediyorum ki sezon sonu yaklaştığında şampiyonluğu garantilemiş bir şekilde buluşuruz. Ben Aksaray’da spor için ne gerekiyorsa yapacağım. Aksaray’ın spor konusunda her alan da başarıya ulaşmasını sağlamak için elimizden gelen desteği vereceğimizin sözünü buradan herkesin huzurunda veriyorum.
İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ “İnanın ben ilk defa kramponu Aksaray sporda tanıdım. Yok tu çünkü. Şu andaki stadımız kumdu. Nerden nereye geldiğimiz gözümün önünden şöyle bir geçirdim Ve gerçekten bunca imkana rağmen Aksaray’ımızın hala 3. Ligde olması da bana üzüntü veriyor. İnşallah ümit ediyorum ki Aksaray’ımı en azından 2. Ligde veya 1. Ligde boy gösterir Ben bugün bizi bir araya getiren Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy “Yaklaşık 2 yıllık görev sürem içinde Sayın Belediye Başkanımıza ilimize yapmış olduğu spor tesisleri noktasında kendine müteşekkiriz. Bunlar kolay işler değil. Bugün TOKİ bölgesinde yapılan sentetik çim sahanın maliyetine bakıldığı zaman trilyonlarca lira. Yine son olarak TOKİ bölgesine yapılacak olan spor rekreasyon alanının maliyetine bakıldığı zaman trilyonlarca lira Yine K. Bölcek mahallesine yapılan 40’a 60 sentetik çim sahamız yine bir maliyet bir yandan şehrin muhtelif yerlerinde değişik çalışmalar yapacaksınız diğer yanda da gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmada boş zamanlarını değerlendirme de sportif hizmet vereceksiniz. Aksaray Belediyesi yaz spor okullarında binin üzerinde çocuğumuza spor yapma imkânı vermektedir. Ben Aksaray’da spora verdiği büyük desteklerden dolayı Sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum”
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cavit Kılıç ise Aksaray’da futbola emek vermiş insanları bir araya getirdiği için Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından Aksaray’da spora katkı sağlayan eski futbolcu Saim Kasımoğlu’na, ASKF Başkanı Cavit Kılıç’a ve Herkes İçin Spor Federasyonu Aksaray Temsilcisi Nazım Yılmaz’a Teşekkür plaketi verildi.
72 yaşındaki eski futbolcu Saim Kasımoğlu’na plaketini Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, ASKF Başkanı Cavit Kılıç’a plaketini Alay Komutanı Mehmet Aytekin, Nazım Yılmaz’a ise plaketini Belediye Başkanı Nevzat Palta verdi.
Oldukça hoş ve samimi bir ortamda geçen yemek programında eski futbolcular yaşadıkları anılarını anlatarak güzel bir nostalji yaşattılar.
Yemeğe katılan futbolcular kendilerini böylesine güzel bir ortamda misafir eden Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ettiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

9 Yorum

  1. Valla bu gelişme yeni transferler mi geliyor sorusunu getiriyor akıllara :).

  2. Spor evrensel olduğundan devamlı olarak dile getirilmesinde daima fayda vardır

  3. Spor gerçek anlamda spor olarak yapılırsa, iyi bir aktivitedir.Hem seyirci , hemde oyuncu açısından.Fakat ülkemizde spor şikeleri malum…Umarım bir an önce spor spora döner…

  4. Sporun birleştici ve bütünleştirici ruhunu böyle etkinliklerle göstermeleri gerçekten insanı duygulandırıyor,bravo.

  5. Bu Tarz yemekler gerçektende yararlı oluyor.En azından fikir alışverişi yapışabiliniyor

  6. Spor günümüzde çok unutuldu bu vesile ile daha çok önem verilir umarım

  7. Bu işi gönülden yapmak zaten ayrı bir güzellik olmuş

  8. Bu tarz yemekler sayesinde eski sporcuların birleşmesi çok güzel.

  9. Sporcuların bir arada bulunup birbirlerinden etkilenmeleri ve etkilemeleri çok iyi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir