Ana Sayfa Aksaray Belediyesi Spor Kompleksi ve Rekreasyon Alanı Projesi

Spor Kompleksi ve Rekreasyon Alanı Projesi

yeni spor kompleksiAksaray Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesine yapılacak olan Cumhuriyet Mahallesi Spor Kompleksi Rekreasyon Alanları Projesi Eylül ayında start alıyor.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta en önemli projelerinden biri Spor Kompleksi ve Rekreasyon Alanı Projesi ile ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi
“Kentimizin belirli bir yoğunluktaki nüfusunu barındıran Cumhuriyet mahallesinde Eylül ayında yapımına başlayacağımız spor kompleksi ve rekreasyon alanı projemizde amacımız o bölgede bulunan vatandaşlarımızın bedensel ve ruhsal bütün rekreaktif ihtiyaçlarına cevap vermektir.
Bu amaçla hazırlanan 150 000 m² alana sahip olan projemizden kısaca bahsedecek olursak; spor ve rekreasyon amaçlı düzenlenen projemizde 1 adet kapalı spor kompleksi yer alacaktır. Bu kapalı spor kompleksinde 750 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, gençlik merkezi ve sporcular için konaklama ünitesi bulunmaktadır. Proje alanımızda 1 adet futbol sahası(60x90m ölçüsünde) , 2 adet tenis kortu(20x35m ölçüsünde) ,2 adet basketbol/voleybol sahası(18x30m ölçüsünde),1 adet üstü yarı örtülü halı saha(40x60m ölçüsünde),Koşu ve yürüme yolları, dış mekân spor alanları bulunacaktır.
Projemizin rekreasyon amaçlı düzenlenen kısmında ise; piknik alanları, dinlenme ve seyir amaçlı mekanlar, çocuk oyun alanları, amfi tiyatro ve 2 adet büfe yer alacaktır.
Bütün planlama kriterlerinin en ince şekilde planlanması sonucu ortaya çıkan projemizin şimdiden bütün halkımıza ve Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine hayırlı ve uğurlu olması dilerim.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

9 Yorum

  1. Yüzme havuzlu falan olsa ne güzel olur, tam ihtiyacımız olan şey bence.

  2. Güzel bir projeye benziyor. Umarım hayırlısı olur.

  3. Kapalı spor salonu ufak gibi biraz ama hiç yoktan iyidir hayırlı olsun

  4. Hayırlı olsun aksaray sakinlerine…

  5. Aksaray halkı için inşallah daha iyi şeyler yapılır herşey insanlar içindir.

  6. Eğer gerçektende projede kalmaz tamamlanırsa güzel olacağa benziyor

  7. Umarım tamamını da göreceğiz. Şimdiden hayırlı olsun halkımıza

  8. işte bu süper haber! böyle yatırımların süratle devam etmesi lazım… hayırlı olsun.

  9. iyi bir proje inşallah hayata geçer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir