Ana Sayfa Haberler Somuncu Baba Camii’nde sabah namazına gelenlere çorba ikram edildi

Somuncu Baba Camii’nde sabah namazına gelenlere çorba ikram edildi

corbaikram1Aksaray belediyesi tarafından Somuncu Baba Camii’nde sabah namazına gelenlere çorba ikram edildi.
Somuncu baba külliye ve kültür merkezinde bulunan somuncu baba camisinde sabah namazının ardından gelen vatandaşlara Aksaray belediyesi tarafından çorba ikram edildi. İkrama çok sayıda vatandaşın yanı sıra belediye başkanı Nevzat Palta, Ak parti il başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Ak parti ilçe başkanı Haluk Şahin Yazgı ve meclis üyeleri katıldı.

Çorba ikramından sonra yapılan duanın ardından bir konuşma yapan belediye başkanı Nevzat Palta; “ Değerli kardeşlerim bende öncelikle hepinize hayırlı sabahlar diliyorum. Hakikaten Aksaray’ımız özellikle Somuncu Babamız bugün çok güzel bir gün yaşadı. Belki hayalimizdeki yıllarca özlediğimiz bu tabloyu şu anda güzel bir Pazar sabahında hep beraber yaşamış olduk. Tabii ki somuncu babamız camimiz külliyemiz inşallah bitti. Önümüzdeki ekim ayının başlarında veya ortalarında çok güzel bir açılışla eksiklerini gidermek kaydıyla inşallah hizmete sunmuş olacağız. Benim hayalimde hep şu vardı. Öyle bir eser yapalım ki bir Eyüp Sultan gibi olsun. Bir Mevlana’nın olduğu yer gibi olsun. Bir hacı bayramı velinin olduğu mekân gibi olsun. Hamdolsun inşallah böyle bir mekâna inşallah kavuştuk. Sizlerin manevi destekleriyle maddi destekleriyle böyle bir eseri ortaya koymuş olduk ama önemli olan mekânlar da önemli ama mekânı güzelleştiren işte sizlersiniz. Yani kıymetli hemşerilerimiz kardeşlerimiz inşallah bu mekânları güzelleştirmiş olacaklar. Bunu daha önce birkaç kere yaptık biz. Ama daha sonra bunu biraz daha güzelleştirelim istendi. Biz 100-150 kişi tahmin ettik. Fakat konuşurken dediler ki başkanım en az 300 kişi olur dediler. O zaman dedik ki meydan da şu an bulunduğumuz meydan da yapalım dedik. Akşam ani bir kararla böyle bir kararı arkadaşlarımızla beraber almış olduk. Ama şu anda gördük ki en az 400 kişi 500 kişi yaklaşık olarak katıldı. Demek ki bereketli oluyor rahmetli oluyor. Ben o açıdan hakikaten buraya gelen kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah bu mekanları böyle güzelleştireceğiz. Belki ilerde de burayı yine bu şekilde sabahın güzel saatlerinde hem de ibadetimizin arkasından böyle güzel etkinliklerle şenlendirelim istiyorum. Ben tekrar buraya kadar geldiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Emeği geçen dostlarımıza hocalarımıza kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı sabahlar diliyorum.” dedi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

9 Yorum

 1. bravo, süper olmuş, sabah sabah cemaate ne güzel gitmiştir 🙂

 2. cok guzel olur sicak sicak mis gibi

 3. Darende deki türbesini sürekli ziyaret ederim ama burayada gitmek lazım

 4. Somuncubaba adeta ilimizin sembolü gibi, daha nice davetliklere ev sahipliği yapar umarım.

 5. gerçekten güzel bir uygulama,
  böylelikle sabah namazlarının camide kılınması da teşvik edilmiş oluyor

 6. Hayırsever birileri destek olsa her sabah devam ettirilebilecek bir uygulama. Güzel olmuş.

 7. Sabah sabah çorba ne güzel olmuştur yahu. allah razı olsun.

 8. bu uygulama şehrin her yerinde, özellikle üniversite önünde yaygınlaştırılmalı.

 9. güzel bir çalışma. Allah sevaplarınızı kabul eylesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir