Ana Sayfa Haberler SOMUNCU BABA AŞKIN SIRRI FİLM SETİNİ ZİYARET ETTİLER

SOMUNCU BABA AŞKIN SIRRI FİLM SETİNİ ZİYARET ETTİLER

LALE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİLERİ SOMUNCU BABA AŞKIN SIRRI FİLM SETİNİ ZİYARET ETTİ
Aksaray Özel Lale Eğitim Kurumlarından bir grup öğrenci, Aksaray Belediyesine ait Zinciriye Medresesinde çekimleri devam eden “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filminin setini ziyaret etti. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, öğrencilerin ziyaretine eşlik etti.
Yapımcılığını ve yönetmenliğini Kürşat Kizbaz’ın yaptığı ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ film setini ziyaretçileri bu kez öğrenci grubu oldu. Aksaray Özel Lale Eğitim kurumlarından bir grup öğrenci film setini ziyaret edip, filmi kamera arkasından takip etti. Öğrenciler filmde dekor olarak kullanılan mekânları ziyaret ederken Film yönetmeni Kürşat Kizbaz, dekor olarak yapılan Somuncu Babanın fırını anlattı. Yönetmen Kızbaz, film çekimlerin zahmetli bir iş olduğunu söylerken, Şeyh Hamidi Veli Somuncu Baba’nın eli değdikçe bereketlenen hamurunu ve piştikçe lezzetlenen o güzel somununu beyaz perdeye aktarılma sürecini öğrencilere anlattı. Öğrenciler, anlatıları pür dikkat dinlerken, somuncu baba filmi ile alakalı film yönetmenine birçok soru yönelttiler.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Somuncu Baba’nın Aksaray’ın manevi önderlerinden olduğunu söyledi ve filmin çekimlerinin Aksaray’da sürmesi adına Aksaray Belediyesi olarak öncülük ettiklerini açıkladı. Başkan Yazgı, Somuncu Baba’nın hayatının ele alındığı film sayesinde Somuncu Baba’nın tüm Türkiye ve Dünyaya tanıtma fırsatı yakalayacaklarını belirterek “Mevlana denilince Konya, Ahi Evran denilince Kırşehir, Hacı Bektaş Veli denilince nasıl akla Nevşehir geliyorsa Somuncu Baba denildiğinde artık insanların aklına Aksaray gelmeli. İnşallah Somuncu Baba’nın bereketi ve feyzinden hareket ederek bu amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum. Aksaray halkı olarak bizlerde bu projeye sahip çıkarsak Somuncu Baba’yı anlatmak ve tanıtmak neden zor olsun ki. Çekimler şuan devam ediyor ve sanıyorum önümüzdeki mart ve nisan ayında da çekimler sürecek. Aksaray ve Somuncu Baba isminin özdeşleşmesi için biz elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.
Filmde kullanılan kostümlerin hazırlanma aşamasına şahit olan öğrencileri en çok da Somuncu Baba ve eşi karakterini canlandıran Furkan Palalı ve Tuvana Türkay ile karşılaşmaları oldu. Öğrenciler, ünlü oyuncularla sohbet ederek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir