Ana Sayfa Etkinlikler Solo Türk F16 Kampüs Alanında Gösteri Uçuşu Yaptı

Solo Türk F16 Kampüs Alanında Gösteri Uçuşu Yaptı

Osmaniye’de, görev uçuşu sırasında şehit olan Üsteğmen Hamza Gümüşsoy’un anısına, Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi Solo Türk, Aksaray’da bir gösteri uçuşu yaptı. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Kampüsü’nde gerçekleştirilen programa ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Alay Komutanı Mustafa Aytekin, şehidin babası Yunus Gümüşsoy ve annesi Zübeyde Gümüşsoy ile yüzlerce Aksaraylı katıldı.

Günler öncesinden hazırlık çalışmalarına başlanan gösteri uçuşu kusursuz biçimde tamamlandı. Solo Türk F-16 uçağının pilotu son derece zor manevraları büyük bir ustalıkla gerçekleştirdi. Yerden kilometrelerce yukarıda gerçekleşen gösteride kimi zaman 30 metreye kadar alçak uçuş yapan Solo Türk pilotu, katılımcılardan büyük alkış aldı. Gösteri 17 dakika sürdü. Solo Türk ekibi, izleyicilerin bulunduğu bölgede pilotla bağlantıya geçti ve uçuşu koordine etti. Gösterilerin ardından şehidin babası Yunus Gümüşsoy, gösteri uçuşunu yapan pilotla telsizde görüştü. Şehit babası, oğlunun meslektaşına ‘Aslanım’ diye hitap ederken, pilot da şehit babasına ‘Yunus Baba’ diye seslendi.

Gösterileri izleyen ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Aksaray tarihinde bir ilkin gerçekleştiğini, gösterinin son derece etkileyici olduğunu ve bu gösteriye ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını söyledi.

Solo Türk’ün gösterisi Aksaray Üniversitesi, Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirildi.

Haberin devami icin diger sayfalari ziyaret edin

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

9 Yorum

  1. Gerçekten haberini okumak bile heyecan verici.Alaşılan Ekim ayını iple çekeceğiz.

  2. Nefesler kesilecek galiba.Uçak gösterisini heyecansız bir biçimde izlemek mümkün değil. 🙂

  3. sabırsızlıkla bekliyorum, başka da bir şey demiyorum, ekim ayını iple çekiyorum

  4. Müthiş bir gösteri. Askerlik yaptığım yere de gelmişlerdi. Hatta broşürleri de vardı. Hatıra olarak bir tane yanıma almıştım.

  5. Ah keşke izleyebilsem ben de Aksarayda olup. Muhteşem gösterileri gerçekten.

  6. Son 1 ay kaldi bu gösteriyi kacirmayin!

  7. Son 1 ay kaldi bu gösteriyi kacirmayin!

  8. Son 1 ay kaldi bu gösteriyi kacirmayin!

  9. gösteri yarin 5 ekim cumartesi Aksaray üniversitesi kampus alaninda 16 da baslayacak Aksaray Semalarinda Türk jetleri gösteri yapacak kacirmayin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir