Ana Sayfa Haberler Seyir Terası ile ilgili iddialar cevap!

Seyir Terası ile ilgili iddialar cevap!

Seyir Terası ile ilgili tarafımıza yapılan suçlamalar zaten illegal istemlerdir. İhalelerimize Aksaraylı olan veya olmayan herkes girip alabilmektedir.

Aksaray Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, yapımı devam eden Seyir terası ile ilgili muhalefet tarafından ortaya atılan iddialara cevap verdi.
Park Bahçe Müdürü Cemil Bektaş yaptığı yazılı açıklamada Belediyede yapılan ihalelerin tamamen şeffaf, ihale kanunlarına ve yönetmeliklerine uygun şekilde yapıldığını belirterek şu görüşlere yer verdi.
“Aksaray Belediyesi olarak yaptığımız tüm ihaleler tamamen şeffaf olup, ihalelerimiz ihale kanunları ve yönetmelikleri dâhilinde yapılmaktadır.
Seyir Terası ve Restoranı Yapım işi ihalemizde katılımı yüksek olan (9 istekli) ihalelerimizden birisiydi. Gönlümüz tabii ki Aksaraylı isteklilerin ihalelerimizi kazanmasından yanadır, fakat 4734 sayılı Devlet İhale Kanunu gereğince ihaleler en düşük fiyat teklifi veren firma lehine sonuçlandırılır. Bu hususta tarafımıza yapılan suçlamalar zaten illegal istemlerdir. İhalelerimize Aksaraylı olan veya olmayan herkes girip alabilmektedir.
Yapılan yapım işi ihaleleri dosyalarında bulunan teknik şartname ve ekleri ile bir bütün olup, yapım işinde kullanılacak her türlü malzeme için marka belirtilmeden teknik özellikleri belirlenir. İhalelerimizi alan yüklenicilere alınacak malzeme yerleri için her hangi bir dayatma yapılamaz. Teknik şartnamelere uygun olan malzemeyi yükleniciler istediği firmadan ya da esnaftan alabilmektedirler.
Sürekli gündeme getirilen bu tarz mesnetsiz suçlamaları üzüntüyle karşılamaktayız..

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. valla kim ne derse desin ben seyir terasını seviyorum. iddiaları da anlamsız buluyorum.

  2. güzel bir bilgilendirme teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir