Ana Sayfa Haberler Şehir’de at arabası yasağı hatırlatıldı

Şehir’de at arabası yasağı hatırlatıldı

ar arabasi aksarayAksaray Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, at arabalarının şehir merkezine girmesinin ve taşımacılık yapmasının yasak olduğunu belirterek yasağa uymayan arabacıların arabalarına el konulacağını bildirdiler.
Belediye Ulaşım Hizmetleri ile zabıta ekipleri yaptıkları ortak denetimlerde şehir içerisinde sağlıksız bir şekilde taşımacılık yapan ve çöplerden kâğıt toplayan şahısları şehir merkezine girmemeleri konusunda uyardılar.
Zabıta Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi. “Aksaray Belediyesi zabıta ve ulaştırma müdürlüğünce şehir merkezi içerisine şehrimizin ana arteri olan Cumhuriyet Bulvarı Atatürk Bulvarı bu bulvarlara bağlanan bütün yollar ve bulvarlar üzerinde Atlı arabaların girmesi yük taşıması kâğıt toplanması geri dönüşüm malzemeleri olan naylon ve malzemelerin at arabalarla toplanması yasaklanmıştır. Yasağa uymayanların arabaları zabıtaca alınacaktır. At arabası ile taşımacılık yapan ve geri dönüşüm malzemesi toplayan şahısların at arabası ile toplama nakliye yapmayacaklardır.”

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

At arabalarının şehir içine girmesinin yasaklanması vatandaşlar tarafından da destekleniyor. Aksaraylı vatandaşlar, at arabalarının hem şehri kirlettiğini hem de trafiği tehlikeye düşürdüğünü ifade ederek, “Belediye ekiplerinin at arabalarını şehrin içine sokmaması çok iyi oluyor. Aslında modern bir şehirde hala at arabası ile taşımacılık yapılması şehrimize de yakışmıyor. Gerçekten çok yerinde bir karar. Bu kararı alanları ve uygulayanları tebrik ediyoruz.” dedi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Ne kadar hatırlatılsa da aynı durum ile karşılaşılacaktır, biri iki kere değil hemde. Ben şuan dışarıda at arabası ile dolaşanlarında yasağı bildiğine eminim.

  2. ama faytonlar bizim en önemli geleneklerimizden biridir

    • Ama bu fayton degil ki 🙁 Heleki bilincsizce pisliklerini yollarda birakiyorlar vs!

      Keske akilli bir girisimci güzel fayton gezileri felan düzenlese heleki yazin su dügün sezonunda gercekten güzel fikir olurdu!

  3. Keyfinden dolaşmıyor ki vatandaş, ne yapsın?

  4. Gelişen çağa ayak uygurmak şart her ne kadarda tarihimiz olsa da bu şart bence.

  5. hem hayvanada yazık hemde sokakları kirletiyorlar onlara hiç dikkat edilmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir