Ana Sayfa Haberler SBS ve LYS’nin başarılı öğrencileri Vali Selami ALTINOK tarafından ödüllendirildi.

SBS ve LYS’nin başarılı öğrencileri Vali Selami ALTINOK tarafından ödüllendirildi.

2013 yılı SBS ve LYS sınavında dereceye giren öğrenciler Vali Selami Altınok tarafından ödüllendirildi.

Valilik Toplantı Salonunda SBS ve LYS Sınavlarında dereceye giren öğrencileri kabul eden Vali Selami Altınok, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, okul müdürleri, öğretmen ve velilerinde katıldığı ödül töreninde yaptığı konuşmasında Aksaray’da eğitim kalitesini daha iyi noktaya getirilmesi için hep birlikte büyük gayret içinde olduklarını söyledi.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Vali Altınok yaptığı açıklamada sınavların öğrenciler için hayatlarında önemli merhalelerden olduğunu söyledi.

‘Sınavları herkes eleştirir niye sınavlar var, çocukları koşuşturuyoruz diye ama sınav olmadan hayatın amaçlarının gerçekleşebilme şansı maalesef yok’ diyen Vali Altınok konuşmasında, ‘SBS’ye giren genç kardeşlerimiz ilk merhaleyi atlatmış oldular. Üniversite sınavına girenler hayatlarını yönlendirebilecekleri, bundan sonraki hayatlarını planlayacakları bölümü geride bıraktılar.
Anne babaları, öğretmenleri okuldaki dershanedeki idareci ve öğretmenleri de en az onlar kadar mutlular ‘dedi.

Eğitimde Aksaray’da iyiye gidiş olduğunu gördüğünü belirten Vali Altınok, ‘Aksaray da eğitimin kalitesinin daha iyi noktaya getirebilme adına kamu ve özel olmak üzere öğretmenlerimiz veliler, asli görevi bu işler olan idareciler olarak büyük bir gayret içindeyiz. Başarının belirli noktada bir araya gelmesi temelde en büyük ögeleri, her ne kadar sınavları zaman zaman eleştirme noktasına gelsekte yine de siz sevgili gençlersiniz. Sizin elde edeceğiniz gayret göstereceğiniz başarılar Aksaray’daki eğitim kalitesi ve seviyesini daha yukarıya çekecektir. Geçen seneden bu seneye geldiğimiz noktada İyiye gidiş olduğunu değerleniyorum’ dedi.

Öğrencilerle sohbet eden Vali Selami Altınok, bütün velilerin çocuklarının tıp okumasını istediğini genelde böyle bir düşünce oluştuğunu ancak kendisinin buna katılmadığını söyledi.

‘Sizler gönlünüz ne istiyorsa onu okuyun. Sevmediğiniz beğenmediğiniz, sadece toplumda statü olarak çok iyi görünüyor zannı ile meslek seçmeyin. Tabii ki iş imkanı olan alanları seçsin, anne baba ve öğretmenlerinizin tavsiyelerini dinleyin ancak yaptığınız değerlendirmeler sonunda yapmak istediğiniz bölümü, sevdiğiniz bölümü seçin o zaman daha mutlu olacaksınız.’ dedi.

Toplumda her alanda meslek erbabına ihtiyaç olduğunu bu nedenle herkesin üniversiteyi okuyacak diye bir şartın olmadığını vurgulayan Vali Altınok, üniversiteyi kazanamayan ancak okumak isteyenlerin daha iyi hazırlanarak tekrar sınavlara girmeleri gerektiğini belirtti.

Vali Selami Altınok SBS’de dereceye giren, Oğuzhan Yücel, İpek Durgun, Sezai Furkan Tay, Begüm Berfin Bozca, Dukan Kılınç, Şura Koç, Esra Karabörk, İrem Yenipınar, Buket Ece Ayhan, Oğuzhan Zile ile LYS’de başarılı olan öğrenciler; Oğuzhan Et, Mehmet Koç, Aybala Bulut, Ahmet Furkan Ahi, Emre Demirkıran, Şevval Nur Yağlı, Semih Kadir Aydın, Raşit Emre Tuygar ile ‘Ekmek İsrafını önleme kampanyası kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında Türkiye Birincisi olan 23 Nisan Ortaokulu Öğrencisi Fatma Sümeyye Güçlü’yü tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

Vali Altınok, öğrencilerin aileleri, öğretmen ve okul müdürlerini de kutlayarak Aksaray’da eğitimin daha iyi seviyeye gelmesi için hep birlikte gayret göstermeye devam edeceklerini belirtti.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Başarılı öğrenciler böyle ödüllendirilip teşvik edilmeli .Hepsine başarılar diliyorum.

  2. Gelecekte de suphesız basarıları devam edecektır

  3. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Umarım başarılarının devamı gelir ve arkasından gelen kardeşleri onlardan daha başarılı olur.

  4. ülkemizin gelişmesinde zeki öğrencilerimizin büyük katkıları olucaktır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir