Ana Sayfa Siyaset Savaş bir cinayettir

Savaş bir cinayettir

Chp-Aksaray-belediye-baskan-adayiBiz Suriye’deki filmi Irak, Afganistan ve Libya’da izlemiştik. Ancak bu kez ABD ve ortakları saldırınca İran, Rusya, Çin ne yapacak sorusu, özellikle İran ne yapacak sorusu ortada duruyor.

Kimyasal silah kullanmak affedilmeyecek bir suçtur. Ancak bu toz duman arasında gerçek suçluyu bulmak ta mümkün değildir. Kaldı ki ABD’nin Irak’a müdahale gerekçesi kitle imha silahları değil miydi? Bu silahları şimdiye kadar bulamadılar. Daha sonra Tony Blair bu gerekçenin uydurulduğunu itiraf etti. Yaklaşık iki buçuk yıl içerisinde 100.000’e yakın insan öldü. Şimdide ABD ve ortaklarının bombalı saldırılarında sivillerin yaşam güvencesi yoktur.

AKP ne yapacak? Kan ve petrol içicilerle birlikte mi hareket edecek, yoksa karşı mı çıkacak. Öylesine yanlış bir zeminde bulunuyorlar ki aşağı tükürseler bıyık, yukarı tükürseler sakal. Mısırda iki yüzlülükle suçladıkları ülkeler şimdi Suriye’ye saldırmaya hazırlanıyorlar. Ama bizimkiler Suriye’ye saldırılması için ABD ve ortaklarından daha hevesliler. Ancak unutulmasın ki Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlı Urfa, Şırnak Suriye ile komşu.

Önümüzde bizi aydınlatan ışıklar var.

Ne demişti Atatürk “Mutlaka şu veya bu sebepler için milleti savaşa sürüklemek taraftarı değilim. Savaş zorunlu ve hayati olmalıdır. Hakiki düşüncem şudur: Ulusu savaşa götürünce vicdan azabı duymamalıyım. Öldüreceğiz diyenlere karşı, “ölmeyeceğiz” diye savaşa girebiliriz. Ancak, ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir.”
“Yurtta barış, dünyada barış için çalışıyoruz.”

“30 Ağustosta yönettiğim savaş, Türk Ulusunun yanımda bulunduğu halde yönettiğim ilk ve son savaştır. Bir insan kendini, ulusla beraber hissettiği zaman, ne kadar kuvvetli buluyor bilir misiniz? Bunu tarif zordur. Eğer ben, açıklamakta zayıf kalırsam beni hoş görünüz”

Ulusumuz AKP’nin Suriye dış politikasını hiç benimsememiştir. Suriye içinde kavga edenleri buluşturup anlaştırmak yerine çomak sokmak bize yakışmamıştır. Ancak gelinen durum ciddi bir durumdur. Müdahaleye karşı çıkılmalıdır. Türkiye hiçbir zaman savaşın tarafı olamamalıdır. Kamuoyuna saygı ile sunulur.

CHP AKSARAY
BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

DOĞAN KOŞAR

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

14 Yorum

 1. Çok doğru söylenen bir söz ama demokrasi, özgürlük kolay alınan bir şey değil. Kanla, canla alınmalı ki değeri bilinsin.

 2. Çok güzel konuşmuş. Bu adamın güzel fikirleri ve düşünceleri var. Aksaray’ın refahı için kendisine şans verilmelidir.

 3. Bence de bir şansı hakediyor.

 4. kimin geldigi degil Aksaray için yapacakları işler önemli

 5. “Savaş cinayettir.” ileriye dönük birisi.

 6. Yiğit Ali Demir

  Böyle bir durumu kınaması gerçekten güzel birşey.Eğer Aksaray halkı için iyi şeyler yapacak ise başkan olarak seçilmelidir diyorum

 7. savaşta kazanan ve kaybeden yoktur bence…
  sadece zarar gören halk vardır

 8. Allah sonumuzu hayr etsin. Bu ortadoğudaki müslümanlara çektirdikleri nedir. hep başroller amerika ingiltere israil. bıktık valla

 9. Ortadoğu cadı kazanı gibi yıllardır kaynar,kim oraya elini uzatırsa yanar.

 10. Adayımız doğru söylüyor.. Savaş çözüm değildir olmamıştır hiç de!

 11. SAVAŞTA KAYBDEDEN HEP ÇOÇUKLAR OLUR ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN

 12. Savaş hem maddi hem manevi çok büyük zarar oluyor. Savaşa HAYIR

 13. konuşmayı hepside güzel beceriyor maşalah..bide icraat yapabilseler.

 14. savaş cinayettir bu gerçekten doğru.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir