Ana Sayfa Sarıyahşi Sarıyahşi Festivali çoşkuyla izlendi

Sarıyahşi Festivali çoşkuyla izlendi

Park Fm Dj’lerinden 06 Metinin sunumu ile başlayan festivale Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Aksaray İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ünsal Tursun, MHP Aksaray İl Başkanı Opr.Dr.Rıfkı Karabatak, Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Av.Ferit Köse, MHP Aksaray Kadın Kolları Başkanı Fatma Es, MHP Aksaray Merkez İlçe Başkanı Ali Er, MHP MYK Üyesi Turan Yaldır, Şereflikoçhisar MHP İlçe Başkanı Sinan Ekinci, Ağaçören MHP İlçe Başkanı Hüseyin Serin, Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük, Ağaçören Belediye Başkanı Fırat Salman, Sarıkaraman Belediye Başkanı Erdar Demirci, Harmandalı Belediye Başkanı Kadir Çam, Eşmekaya Belediye Başkanı M.Gazi Eşmekaya, Evren eski Belediye Başkanı Mithat Keskin, Aksaray İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Eren Koçaş, Aksaray İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Yeğen, İşkur Aksaray İl Müdür Yardımcısı Duran Gönenci, Eğitim Bir-Sen Aksaray Şube Başkanı Mahmut Aslan, Ortaköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Solak, Ağaçören Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nazım Pınar, Ortaköy İş Bankası Şube Müdürü Beytullah Özyılmaz, Halk Bankası Şereflikoçhisar Şube Müdürü Hanife Bağcı Kalaycı, köy muhtarları Sarıyahşi, çevre belde ve ilçelerden 5.000’in üzerinde vatandaş katıldı.

Festival Protokol ve halkın Mehteran eşliğindeki kortej yürüyüşü ve Belediye Başkanı Fatih Ünsal’ın Atatürk Anıtına çelenk sunumundan sonra festival alanında yapıldı.

Mehteran bölüğünün konseri ile başlayan festivalde Koçhisarlı Yasin, Aksaraylı sanatçı hemşehrimiz Mine Gez ve Ankaralı İbocan birer konser verdi. Ateş adamın gösterileri ile renklenen gecede Ahmet Şafak’ın sahneye çıkışı ile coşku doruğa yükseldi. Festivale çok yoğun ilgi gösteren ve Belediye Başkanı Fatih Ünsal’a teşekkür eden Sarıyahşi halkı “Kültür ve Dayanışma Festivalimizin” beşincisini’de Fatih başkanla yapmak istiyoruz dediler.

Sanatçı Ahmet Şafak; can dostum arkadaşım dediği Belediye Başkanı Fatih Ünsal ve Sarıyahşilileri selamlayarak başladığı konserinde birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi. Festivalde Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray İl Başkanı ve Aksaray Belediye Başkan Adayı Rıfkı Karabatak ve Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal birer konuşma yaptılar. Gurbetçi hemşehrilerimizin çok yoğun ilgi gösterdiği festival gecenin ilerleyen saatlerinde havai fişek gösterileri ile sona erdi.

Festivalden önce misafirlerini tek tek karşılayan ve yemek ikramında bulunan Belediye Başkanı Ünsal,”Davetimize icabet ederek bizleri ve Sarıyahşi halkını onurlandıran tüm misafirlerime çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız her şey sevgili hemşehrilerimiz için yapıyoruz, onların desteği sürdüğü müddetçe onlarla birlikte olmaya ve bu tür organizasyonları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Aksaray, festival şehri olmuş bildiğin ya.Hangi haberi okusam bir şenlik var. 🙂

  2. Güzel bir etkinlikti. Gerçekten çok eğlendim. Bir de Ahmet Şafak diyorum başka bir şey demiyorum 🙂

  3. Günün erken saatleri başlaması dışında 10 numara bir festivalde, umarım bir tekrarı daha olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir