Ana Sayfa Haberler Saatlerinizi geri almayı unutmayın

Saatlerinizi geri almayı unutmayın

saat geri alinacak 2013Yaz saati uygulaması Cumartesiyi(26.10) Pazar(27.10) bağlayan gece sona eriyor. Bir çok insan saatlerin geri mi? ileri mi? alınacağını soruyorlar. Bu haber bu konuda yardımcı olacaktır.

Saatlar 1 saat geri alınacak. Bu demek oluyor ki 1 saat fazla uyunacak. Bazıları bu konudan oldukça memnun. 1 saat fazla uyumak gerçekten güzel. Fakat diğer tarafta bundan rahatsız olanlarda az değil. Psikolojik olarak etkileyecek bu uygulama herkesi mutlu etmiyor. Bazı kişiler fazla uyumayı severler yada fazla çalışırlar bu sebep ile bazen az uyurlar bu gece onlar için çok iyi geçecek. Fakat bazıları vardır ki her gün aynı saate yatıp kalkmayı sever her gün standart bir uyku saatleri vardır bunlar psikolojik olarak çok etkilenecekler.

Öncelikle size bir çok öneri bulacaksınız bu haberde. Bu gece saatlerinizi geriye almayı unutmayın. Kış saati uygulamasına geçiliyor. Bu demek oluyor ki bu gece saatlerinizi saat 4’te 1 saat geriye yani saat 3’e ayarlamanız gerekiyor. Bazı akıllı telefonlar veya bilgisayarlar gibi elektronik eşyalar kendileri bu işlemi yapsalarda siz analog saatlerinizi unutmayın.

Bir çok insan yarın bu konuda çok fazla şikayet edecekler. Bir çoğu unutacak , bir çoğu karıştıracak , bir çok firma eski çalışma saatleri ile devam edecek. Bir çok insan agresif olabilir saat değişikliği insanları depresyona sürüklüyor yani düzenlerini bozuyor. Bir insan en az  bir tam güne ihtiyacı var normal düzenine dönmesi içi, bu sebep ile karşınızdakinin böyle bir tavrına anlayışlı olunuz.

Sürücüler dikkat! Saatlerin ayarlanması insanları yoruyor.
Trafiğe çıkacaklar ekstra dikkat etmeleri gerekiyor. Siz artık 1 saat geç işten çıkacaksınız. Bu demek oluyor ki normalde açık hava iken yarından itibaren karanlık havada yola çıkacaksınız. Ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Bu saat ayarlamasından dolayı psikolojik etkilenen insanlar ile sizde kendinizi zaten karanlık havada yorgun hissedeceksiniz. Özellikle bu konuda dikkat etmeniz gerekiyor.

Yaz saat uygulamasına 31 mart tarihinde geçmiştik o zamanda 1 saat az uyumuş gene aynı problemleri yaşamıştık. Hükümetin bir uygulaması vardı. Yaz veya Kış saati uygulamasına son vermek bir kere yarım saat alınacak ve öyle kalınacaktı fakat yapılamadı. Avrupa ile fark kapatılmak istendi. Halen eski sistem devam ediyor.

Neden yaz veya kış saati uygulaması var. Gün ışığından daha fazla faydalanmak için gerekli bir uygulama. Tekrar yaz saati uygulamasına 31 Mart 2014 tarihinde geçeceğiz.

Size önerimiz yatmadan önce saatlerinizi almanız yarına bırakırsanız farklı problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Akıllı telefonlar sağolsun unutturmuyorlar. Tabii, duvar saatleri ve kol saatleri için teşekkürler.

  2. habire ileri geri alınıyor,hani artık alınmayacaktı

  3. şu saat uygulamasından nefret ediyorum. saat 4’te hava kararmaya başlıyor!

  4. ne zaman biticek bu geri alma ileri alma olayı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir