Ana Sayfa Haberler Ramazan Şenliği büyük ilgi gördü.

Ramazan Şenliği büyük ilgi gördü.

Ulu Cami önünde düzenlenen şenlikte Hacivat-Karagöz,orta oyunu gösterileri ile tasavvuf musikisi ve sema gösterileri yapıldı.

Vatandaşlar, gecenin geç saatlerine kadar programı izlemenin keyfini yaşadılar

Aksaray belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Şenliği programı düzenliyor.

Şenlikte, Hacivat-Karagöz, Orta oyunu, tasavvuf musikisi ve sema gösterileri yapıldı.
Ulu cami önünde düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi “Mübarek Ramazan ayımızın tabii ki temennim o ki başta Aksaray’ımıza ülkemize hatta tüm dünya’ya tüm İslam alemine demiyorum tüm insanlığa hayırlara barışa sevgiye kardeşliğe vesile olmasını özellikle temenni ediyorum.
Ramazan boyunca da özellikle Ramazan ayının muhtevasına uygun olmak üzere bir çok etkinliğimizi devam ettiriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda inşallah hafta da bir gün yani Cuma günleri burada bu programlarımız devam edecek. Göreceksiniz etkinliklerimizi. Tasavvuf musikisidir sema gösterisidir Hacivat Karagöz buna benzer bu etkinliklerimiz burada olacak. Haftanın ikinci günü de Fatih mahallesinde bu programın değişik bir versiyonunu yapacağız. Yani haftanın iki günü bu program olacak. Birisi burada diğeri de bir başka mahallede inşallah devam etmiş olacak.
Bu programları niye yapıyoruz sebebi şu; tabii ki insanlarımız Ramazanın gün boyunca oruçlarını tutuyorlar ibadetlerini yapıyorlar. Ama bir nebzede olsa eski Ramazanlar dediğimiz böyle bizim filmlerde televizyonlarda seyrettiğimiz o Ramazanları bir nebze olsun hatırlatmak tasavvuf musikisi dinlemek sema gösterisi Hacivat karagöz bunları en azından hem dinleyelim bazen eğlenelim bazen tefekkür edelim diye bu programları gerçekleştirmiş oluyoruz.
Tabii ki bütün bunlarla beraberde yine Ramazan ayında her gün Zinciriye medresemizde 650 ile 700 kişiye her gün yemek veriyoruz. Yemek programımız var. özellikle hemşerilerimizi davet ediyorum. Yani ihtiyacı olan olur olmayan bazen de bende gideyim de burayı göreyim diyen kardeşlerimiz olur.
Her gün ki yemeği bir hemşerimiz üstleniyor. Allah razı olsun. Hepsine ben yürekten teşekkür ediyorum. Yaklaşık olarak 2500 lira para veriyor. 700 kişiye o gün ki yemeği biz karşılıyoruz. Buda sevap açısından hayır kapısı açısından önemli olarak değerlendiriyorum. Yine bu Ramazan boyunca da yaklaşık 4000 aileye zaten büyük bir kısmı bitti fakir fukara garip guraba dediğimiz ihtiyaç sahibi kardeşlerimize onları üzmeden onları incitmeden sivil araçlarımızla evlerine götürüyoruz teslim ediyoruz. sadece dua talep ediyoruz. Bunları da inşallah gerçekleştirmiş olacağız. Bunun dışında da yine değişik etkinliklerimiz inşallah devam edecek.”
Başkan Nevzat Palta’nın konuşmasının ardından Hacivat –Karagöz ile Orta oyunu gösterileri yapıldı. tasavvuf musikisi konseri düzenlendi. Hafız Osman ve ekibi birbirinden güzel ilahilerle izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Gecenin finalinde ise Sema gösterileri vardı. Genç semazenler yaptıkları gösteri ile programa renk kattılar.
Aksaray Belediyesinin düzenlediği Ramazan şenliğini izleyen vatandaşlar kendilerine bu güzel imkânı sağlayan Aksaray belediye Başkanı Nevzat Palta’ya ve ekibine teşekkür ettiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. Bu etkinliğe de katılamadım.Bu ramazan iş yoğunluğundan çok şey kaçırdık.

  2. gerçekten güzel bir programdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir