Ana Sayfa Haberler PMYO 2013-2014 Öğretim Yılı Açılışı Yapıldı

PMYO 2013-2014 Öğretim Yılı Açılışı Yapıldı

polisokulu (5)

Aksaray Polis Meslek Yüksek Okulunun 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılına başlaması nedeniyle bir tören düzenlendi.

Okulun konferans Salonunda düzenlenen törene Aksaray Valisi Selami Altınok eşi Gülhan Altınok, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Jandarma Komutanı Albay Mehmet Aytekin, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal, İdare Mahkemesi Başkanı Dinçer Yılmaz, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Baro Başkanı Levent Bozkurt davetliler ve öğrenciler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Aksaray Valisi Selami Altınok, ‘Polis Teşkilatımız hiç bir anlayışa meyletmeden, hiç bir anlayışa kendini yakın hissetmeden, sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletinin koymuş olduğu sınırlarda, hukukun koyduğu sınırlarda hareket etmesi lazım geliyor’ dedi.
Vali Altınok polisin Türkiye Cumhuriyeti devleti anayasasında belirtilmiş olan ilkeler, hukukun belirlemiş olduğu sınırları içinde kalarak hiç bir ayrım ve gayrım gözetmeksizin 76 milyon insanın tamamını kucaklayıp, farklılıkları geri plana itip, ortak değerleri ön plana çıkartarak, onun bir zenginlik bir değer olduğu anlayışı ile hizmet ettiğini belirttiği konuşmasında şöyle konuştu;

‘Cumhuriyeti Devleti’nin bekası, milletimizin bölünmez bütünlüğü, vatanın, içinde yaşadığımız bu güzel toprakların huzur ve refahı için her zaman canını vermekten çekinmeyen polis teşkilatına ilk adımını atan sevgili kardeşlerimizin eğitimlerinin başarılı olmasını temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve onun güvenliğini sağlayan siz değerli arkadaşlarımızın ve silahlı kuvvetlerimiz ile birlikte en önemli özelliği bizi biz yapan, birlikteliğimizi sağlama noktasında, ortak noktalarda ortak sinir uçlarında buluşabilme mantığını yüreğinde hissetmemizdir. 76 milyonun yaşadığı 800 bin kilometrekarelik bu alanda farklılıklar da olabilir, farklı siyasi görüşlerden olabilir, farklı inanç gruplarından olabiliriz, ancak hepimizi bir yapan o tüm farklılıklarımız ile beraber Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olma onurunu yüreğimize taşıyabilmemizdir. Polis Teşkilatımız hiç bir anlayışa meyletmeden, hiç bir anlayışa kendini yakın hissetmeden, sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletinin koymuş olduğu sınırlarda, hukukun koyduğu sınırlarda hareket etmesi lazım geliyor.”dedi.
Aksaray Milletvekili İlknur İneceöz ise konuşmasında, ‘Hayatta iki şey çok önemlidir. Bir meslek tercihi, ikincisi eş tercihidir. Bu iki alanda doğru tercihler yapıldığında ve insan bu amaçları doğrultusunda düzgün çalıştığında mutluluğu yakalamak mümkündür’ dedi.

Polis adaylarının polislik mesleğini seçmeleri ile en zor olanı tercih ettiklerini ifade eden İnceöz, ‘Toplumumuzun huzur ve güvenliğini sağlamak için kendi canınızı da ortaya koyabileceğiniz bir meslek tercihinde bulundunuz. Ben bu anlamdaki cesaretiniz için hepinizi kutluyorum. Sizlere tavsiyem şu olabilir; bu mesleğe adımınızı attınız, burada iki yıl boyunca alacağınız eğitimlerde, eğitiminizi tamamlama süresi içerisinde zamanınızı en iyi şekilde değerlendirin. Sonrasında yaşam boyu öğrenme dediğimiz, öğrenmenin sürekli değiştiği ve kendimizi gelişmeye açık tutacak şekilde yaşam boyu bunu sürdürmemiz gerekiyor ki bunun alışkanlıklarını burada kazanacağız.” dedi.
Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Uçar da yaptığı konuşmasında 2004 yılında kurulan Polis Meslek Yüksekokulu’ndan toplam 8 bin 3 öğrenci mezun edilerek, emniyet teşkilatımızın çeşitli birimlerinde hizmet etmek üzere görevlendirildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından, 2012-2013 döneminde 1. sınıftan 2. sınıfa iyi derece ile geçen ilk 10 öğrenciye ödülleri Vali Selami Altınok ve Milletvekili İlknur İnceöz tarafından verildi.
Daha sonra Konya Mevlana Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Odyakmaz, ‘Hukuk Devleti’nde İdare’ konulu ilk dersi vermesinin ardından tören sona erdi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Ben Biyoloji okuyorum sözde bilimin ana dalı ve şu polislerden daha az mezun sayımız oluyor ama nedense biz yıllarca atama beklerken adamlar işine başlıyor. Buradan da görülüyor ki sanırım ülkemizin bilime ihtiyacı yok alışmışız sağılmaya ne de olsa

  2. bütün öğrenciler için hayırlı olsun, yeni polisler eğitimde 🙂

  3. hayırlı olsun devrelere… vatana, millete hayırlı memurlar olurlar inşallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir