Ana Sayfa Haberler Palta, SBS ve LYS başarılı öğrencileri ödüllendirdi

Palta, SBS ve LYS başarılı öğrencileri ödüllendirdi

Başkan Nevzat Palta SBS’de dereceye giren, Oğuzhan Yücel, İpek Durgun, Sezai Furkan Tay ile LYS’de başarılı olan öğrenciler; Oğuzhan Et, Mehmet Koç, Aybala Bulut, Ahmet Furkan Ahi, Emre Demirkıran, Şevval Nur Yağlı, Semih Kadir Aydın’ı gösterdikleri başarılarından dolayı tebrik ederek Dijital fotoğraf makinesi ve çeşitli kitaplarla ödüllendirdi.

2013 yılı SBS ve LYS sınavında dereceye giren öğrenciler Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta tarafından ödüllendirildi.
Başkanlık makamında SBS ve LYS Sınavlarında dereceye giren öğrencileri kabul eden Başkan Nevzat Palta, velilerinde katıldığı ödül töreninde yaptığı konuşmasında öğrencilerin başarısında emeği geçen anne babalara ve öğretmenlere teşekkür etti.
Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Başkan Nevzat Palta yaptığı açıklamada öğrencilerin başarılarını devam ettirebilmeleri için sadece derslerde başarılı olmalarının yeterli olmadığına da dikkat çekerek öğrencilere mutlaka kendilerini geliştirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.
Başkan Nevzat Palta yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi “Çocuklar ben hepinizi tebrik ediyorum. Allah Muvaffak etsin diyorum. Sonuçta bir kısmınız lise okuyacak ama bir kısmınızda üniversite okuyacak. Tabii ki aynı zamanda ailelerinizi de tebrik ediyorum. Sonuçta bu başarının altında öncelikle onlarında emeği var. Başarı için bir kere çocuğun içinde istek olacak. Çocuğun kendisinde olmazsa hiçbir şey olmaz. Aile ne kadar uğraşırsa uğraşsın fazla bir şey olmaz. Çocukta bir şey olur gayret eder ailede buna destek olursa tabii ki başarıda arkasından gelir. O açıdan ben sizlerin ailelerinizi de tebrik ediyorum. Yine aynı zamanda sizlere emek veren öğretmenleriniz var. Okuduğunuz okullarda devam ettiğiniz dershaneler var. Dolayısıyla sizin üzerinizde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı olur.
Sonuçta SBS’ye giren kardeşlerimiz lise okuyacaklar. Gideceğiniz yerler güzel yerler. İnşallah başarılı olursunuz. Üniversiteye gidecek kardeşlerimize de başarılar diliyoruz. Ama üniversite her şey değil. Onu söyleyeyim. Yani üniversiteye gidersiniz. Şu anda böyle bir sıkıntınız yok. Tabii ki orada da başarılı olmak lazım. Çalışmak lazım. Tek taraflıda olmaz Sosyal insan olun. Hayata dünyaya şöyle bir bakın nedir ne değildir. Tek taraflı eğitim gören insanlar başarılı olmuyor onu söyleyeyim. Çok çalışkan adam hayatta başarılı olacak diye bir şey yok. Çok zekidir çok başarılıdır ama bu tek başına yetmez. Derste başarılı olacak diğer taraftan kendisini yetiştirecek. Kendisine ekstra katacak. Bir yabancı dil öğrenecek. Bilgisayar zaten öğrenecek. Bir değil iki yabancı dil öğrenecek. Sosyal yönlerini geliştirecek dolayısıyla böyle bir başarı toplam başarıyı getiriyor. O açıdan bu bulunduğunuz zaman dilimlerini iyi değerlendirin. 4-5 yıl belki hazırlıkta okuyacak bir kısmınız. İnşallah hayırlı olur okullarınızı bitirirsiniz. Önünüzde uzun bir hayat var. Şimdi üniversiteyi hatta liseyi bitirmekte yetmiyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra iş hayatı arkasından daha uzun yolculuklar var. Sonuçta vatana millete faydalı insanlar olacaksınız inşallah. Ben ailelerinizin emeklerini boşa çıkartmayacak başarılar temenni ediyorum Hepinizi tebrik ediyorum. Hepinizi alnınızdan öpüyorum. Allah muvaffak etsin diyorum”
Başkan Nevzat Palta SBS’de dereceye giren, Oğuzhan Yücel, İpek Durgun, Sezai Furkan Tay ile LYS’de başarılı olan öğrenciler; Oğuzhan Et, Mehmet Koç, Aybala Bulut, Ahmet Furkan Ahi, Emre Demirkıran, Şevval Nur Yağlı, Semih Kadir Aydın’ı gösterdikleri başarılarından dolayı tebrik ederek Dijital fotoğraf makinesi ve çeşitli kitaplarla ödüllendirdi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. Başkanımızında destekleriyle daha yerlere geliceklerini düşünüyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir