Ana Sayfa Tanıtım %50 hibe ile 30 çiftçiye Traktör

%50 hibe ile 30 çiftçiye Traktör

yuzde 50 hibe ile 30 ciftciye traktor (4)Ticaret Borsası önünde gerçekleştirilen traktör teslim törenine Aksaray Vali Vekili, Milletvekilleri, Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ, Ziraat Odası Başkanı, TKDK İl Koordinatörü, Protokol Üyeleri ve çiftçiler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Merkezi ve (ASO) Müdürlüğü ile Ziraat Odası Başkanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde ilimizde açılan Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursuna katılarak sertifikalarını alan ve gerekli şartları sağlayan çiftçi kursiyerlerimiz Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 9. Çağrı dönemi projelerine başvuruda bulunarak projelerini sundular. TKDK Aksaray Koordinatörlüğü tarafından projeleri uygun bulunan 30 çiftçi kursiyerimiz traktör almaya hak kazandı.
Aksaray´ın tüm dinamikleriyle harekete geçtiğini belirten Aksaray Milletvekili İlknur İNCEÖZ, hibe desteğinin sonuna kadar değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak önümüzdeki çağrı dönemi içerisinde tüm çiftçilerin müracaatta bulunması gerektiğini söyledi.

Aksaray tarımının büyük önem arz ettiğini ve Aksaray´da yatırımlar düşünülürken tarımın her zaman öncelik taşıyacağını belirten Vali Vekili Kubilay ANT, “Bugün burada toplum devlet dayanışmasının güzel bir örneği sergilenerek başlatılmış bir çalışmanın, meyvelerini ve neticelerini alıyoruz” dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü, Tarım İl Müdürü, Ticaret Borsası Başkanı ve Ziraat Odası Başkanı’nın da konuşma yaptığı törende Aksaray Vali Vekili, Aksaray Milletvekilleri, Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ ve protokol üyeleri tarafından çitçi kursiyerlerimize traktörleri ve sertifikaları teslim edildi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Gerçekten kaliteli traktörleri yarı fiyatına almak büyük bir fırsat

  2. çifçilerimiz olmasa nasıl herkes istediğini yiyebilir ki sağ olsunlar aylarca uğraşıyorlar herkes herşey yesin diye güzel destek tebrikler

  3. çiftçinin halinden anlayan insanların olması umut verici.

  4. çiftçilere sağlanan bunun gibi destekler ekonomiyi ve tarımı canlandıracak hamleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir