Ana Sayfa Haberler Otobüs Duraklarına Toplu ulaşım noktası kabinleri yerleştirildi

Otobüs Duraklarına Toplu ulaşım noktası kabinleri yerleştirildi

Vatandaşların ulaşım sorununa köklü çözüm getirmek için Aksaray’da toplu ulaşım sistemini, otobüs duraklarını ve sinyalizasyon sistemini yenileme çalışmalarını sürdüren Aksaray Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerindeki 6 adet otobüs durağına toplu ulaşım hareket noktası adı verilen kabinler yerleştirdi.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Aksaray Lisesi önü, Devlet Hastanesi önü, Efor karşısındaki siloların yanı, Diş Hastanesi yanı, Azmi Milli yanı, Üniversite ve Akmek binası karşısındaki halk otobüsü duraklarına görevliler için hareket noktası kabini yerleştirildiğini kaydettiler.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Başkan Yardımcıları Serdar Baydar ve Başkan Yardımcısı Nuri Danışman ve AKMÜB Başkanı İsmail Gümüşsoy ile birlikte Aksaray Lisesi önüne yerleştirilen toplu ulaşım hareket noktası kabinini inceledi.

Başkan Yazgı burada yaptığı açıklamada:  “Otobüs duraklarının olduğu yerlere hareket noktalarını yerleştiriyoruz. Durakta görevli arkadaşlarımızın sıcaktan veya soğuktan etkilenmemesi için korunaklı bir yer sağlamayı amaçlıyoruz. Bu noktalarda aynı zamanda bilet satışı yapmayı da planlıyoruz.

Toplu ulaşım hareket noktası kabinleri Müteahhitler Birliği Başkanımız İsmail Bey’in tasarlayıp yaptığı bir çalışmadır. Kendisine teşekkür ediyorum. şu anda 6 noktada yer alan kabinlerin sayısını ilerleyen zamanlarda artıracağız.” Dedi.

 

basyaz (3)

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. çok da gerekli bir icraat değil doğrusu. bana gereksiz geldi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir