Ana Sayfa Haberler Organize Sanayi İşadamları Derneği Nevzat Palta’yı ziyaret etti

Organize Sanayi İşadamları Derneği Nevzat Palta’yı ziyaret etti

Yeni kurulan Organize Sanayi İşadamları Derneği başkanı Serdar Öngün ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Nevzat Palta’yı ziyaret ettiler.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta vakıf kültüründen bahsederek: “Sivil toplum örgütleri, vakıflar, dernekler şöyle geçmişimize baktığımız zaman bizim ecdadımız, Osmanlı, Selçuklu döneminde çok revaçta olan bir şeydi. Devletin yükünü bu dernekler vakıflar hafifletmişler. Çoğu eserlerde vakıf adına yapılmış. Bir çok hizmeti üstlenmişler. Vakıf medeniyeti diye bizim kültürümüzde çok güçlü bir medeniyet var. Dolayısıyla günümüzdeki vakıflar, dernekler, sivil toplum kuruluşları başlangıçta kendi üyelerinin hak ve menfaatleriyle birlikte bulunduğu ülkenin, şehrin toplumunda hak ve menfaatlerini koruma anlamında bu toplulukların hareket etmeleri gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 yılda yüzlerce fabrika kurulduğunu belirten Başkan Nevzat Palta: “ 10 yıllık görev süremiz içerisinde doya doya yaşadık organize sanayiyi. Ben başkan vekili olarak organize sanayinin hep içindeydik. 2004’te göreve geldiğimizde 22 fabrika vardı, 500 kişi istihdam ediliyordu. Şu anda 145, 146 civarında fabrika var, inşaatı süren fabrikalar var ve arsa tahsisi yaptığımız projelerde var. Bu da ciddi bir potansiyeli gösteriyor. 7000 civarında insan istihdam ediliyor. Aksaray ekonomisine ciddi katkısı olduğu kanaatindeyim. Organize sanayinin önü açık. Ufku açık. Durağan değil gelişen bir organize sanayi” dedi.

Bris’a Lastik Fabrikası’nın Aksaray’a kurulmasının önemine de değinen Başkan: “Briston’a verdiğimiz yerde dünya çapında olay oldu.  İnşallah çalışmalar çok hızlı bir şekilde yapılacak. Bu yılın ilk 6 ayında temel atılır. 750 kişiden başlayıp 2000 kişiye kadar sadece fiili çalışan olacak. 1000, 1500 civarında tır girip çıkacak. Aksaray’a büyük katkısı olacak. Türkiye ekonomisine büyük katma değer sağlayacak. Bir adım daha öne gitmek için ne gerekiliyorsa yapılacak. Şartlar iyileştirilecek. Eksikler giderilecek. İnşallah iyi olur. Derneğimiz hayırlı olsun. Allah utandırmasın” dedi.

Organize Sanayi İşadamları Derneği başkanı Serdar Öngün ise yaptığı açıklamada : “Organize sanayinde ‘Organize Sanayi İşadamları Derneği’ni kurduk. . Derneğimiz tamamen organizeyle alakalı işler yapabilmek için ortaya çıktı. Organizede işler yapalım derken birileriyle uğraşma yada muhalefet yapma adına değil, üyelerin iletişimini daha kolay sağlayabilme ve daha güzel bir Aksaray yaratma çabası bizimkisi. Sizlerinde desteğiyle Allah’ın izniyle inşallah. Toplamda tahminen 150 civarında üyeden oluşacak. Sadece yönetim kurulu üyelerimizin ortalama 1000 civarında istihdam ve 200 trilyona yakında bir ciro teşkil ediyor. Genel olarak üye portföyü olarak toplamda 8-9 bin civarında istihdam ortalama 1 milyar ciroda söz konusu” dedi.

 

organize dernek aksaray

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir