Ana Sayfa Haberler Okul İçin Geri Sayım Başladı

Okul İçin Geri Sayım Başladı

OKUL İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde yapımı planlanan 32 Derslik ve 5 Atölyelik Meslek Lisesi ile ilgili çalışmalar filiz verdi.

Aylardır büyük uğraşlar ile birlikte yoğun görüşmeler sonucunda yapımı için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden gelen heyet meslek lisenin düşünüldüğü araziyi yerinde izleyerek bilgi aldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İnşaat ve Emlak İşleri Müdürü Yahya Kemal Genç ile birlikte Aksaray’a gelen heyet Organize Sanayi Bölgesi Müdürü İsmet Çağlar, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ahmet Koçaş, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ile birlikte yapmış olduğu toplantı sonunda arsayı görmek istemeleri üzerine yapılacak olan okul arazisini görmeye gittiler. Arazi hakkında bilgi alan TOBB yetkilileri ile olumlu geçen görüşmeler sonucunda artık okul yapımı için geri sayımın başladığı belirtildi.
ATSO BAŞKANI AHMET KOÇAŞ; “OKUL YARINI İÇİNE ALAN DÖRT DUVARDIR”

Ziyaret sonrası basın mensuplarının soruları üzerine açıklama yapan Atso Başkanı Ahmet Koçaş; “ Okul Yarını içine alan dört duvardır.”
Yarınların nasıl olacağı bugün okullarda belli olmaktadır. Bugün burada geldiğimiz günden beri üzerinde durduğumuz çalışmanın meyvesini yemek üzeriyiz.
Aslına bakarsanız en büyük hayallerimden birisini gerçekleştirmek için gün sayıyorum. Değerli OSB Müdürüm İsmet Bey, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Bey ile birlikte koordineli bir şekilde çalıştık.
Birbirimize Aksaray’da kalifiyeli eleman sıkıntısı yaşanıyorsa gelin bir olalım birlik olalım Organize Sanayi Bölgesine Meslek Lisesi yapımı için çalışalım. Buradan mezun olan öğrencilerimiz fabrikalarımızın istediği personeller olarak istihdam edilsin dedik.
Gece gündüz demeden çalıştığımız süre zarfında çok büyük emekler verdiğimiz okul yapımı için artık sona yaklaşıyoruz.
Allah’ın izni ile Genel Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile ilerleyen haftalarda da buranın temelini atarız.
Ben inanıyorum ki buraya bu okul yapılacak ve gençlerimiz uygulamalı olarak okuma fırsatı bulacaktır. Bu proje çalışmalarında gecesini gündüzüne katan OSB müdürüm İsmet Çağlar, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök bey efendiye teşekkür ediyorum, Allah yar ve yardımcımız olsun” Dedi.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. “OKUL YARINI İÇİNE ALAN DÖRT DUVARDIR”.. ahah bu iyiydi :SA:FAS:F

  2. Herkese hayırlı olsun diyelim

  3. Hayırlı olsun

  4. Allah kolaylığımızı verir İnşallah:)

  5. Kolaylık sağlar umarım ALLAHIM herkese teşekkürler

  6. bu tür haberleri görünce çok mutlu oluyorum. şehrimizdeki okul sayısı çok daha artmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir