Ana Sayfa Tanıtım Öğrenci Yurtları

Öğrenci Yurtları

Üniversite sınavına çok az bir zaman kaldı. Çoğu aday 2yıllık yazacağından ötürü sınav dönemi onlar için bitmiş olacak ve seçim yapacaklar. Uzmanların söylediğine göre birçok adaya piyangodan çıkar gibi bölüm veya üniversite çıkacağını belirtiyorlar.

Zira birçok adayın halen ölü tercihte bulunduğu da bir gerçek. Hal böyle olunca istenilmeyen şehirlere gitme durumunda kalınabilecek. Aksaray’da yaşayan vatandaşlarımızın olur da İstanbul’a öğrenci okutmaya göndereceklerse bilhassa kız öğrenci ise İstanbul özel yurtlar sayfasından detaylı olarak yurtları inceleyebilir, iletişime geçebilirler.

Ancak yurtları incelerken hangi üniversitelere hizmet verdiklerine de bakmalarını önemle rica ediyoruz, zira İstanbul çok büyük bir yer.

Okula yakın yurtlarda kalmak yerine sırf bazı şeylerine aldanıp da uzakta kalmak hiç akıl karı değil.
Aksaraya gelecek öğrenciler ise bu konuda oldukça az tercih hakkına sahip. Maalesef şu an için merkezde çok fazla yurt olmadığını söyleyen yetkililer özellikle ilçelere gelecek öğrencilerin pansiyon gibi yerlerde kalacağını da altını çizdi.

Büyükşehirlerde yurdun üniversiteye yakın olması da oldukça önemli bir avantaj.
İzmir özel yurtlar sayfasından da inceleyebileceğiniz yurtları daha sonra izmir gittiğinizde de bakmanızı tavsiye ediyoruz, olmazsa ilçelerde okuyacak 2 yıllık öğrenciler için ev tutmak daha avantajlı hale gelebiliyor. Tabii ev tutmanın o yaştaki öğrenci açısından da bazı sorumlulukları olduğunu da unutmamak gerekir. Özellikle yetişme çağına giren o yaştaki öğrenci grupları aileden koptukları anda yanlış kararlar verebiliyorlar. Ailelere izmire gitmeden evvel mutlaka özel yurtlar sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. İlçeler arttırılmalı. Logo düzenlenmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir