Ana Sayfa Etkinlikler Oda ve Birlik Başkanları yemekte buluştu

Oda ve Birlik Başkanları yemekte buluştu

Aksaray belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray’da faaliyet gösteren oda ve birlik başkanlarıyla bir araya geldi. Başkan Nevzat Palta, Aksaray’a hizmet konusunda birlik ve beraberliğin devam etmesi gerektiğinin önemini vurguladı.
Zinciriye medresesinde düzenlenen programa Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Ak Parti merkez ilçe başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ahmet Koçaş, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan ile çok sayıda oda ve birlik başkanı katıldı.
Başkan Nevzat Palta yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları vererek şunları söyledi “Aksaray’ımız ciddi anlamda gelişiyor. Tabiri caiz ise dörtnala gidiyoruz biz şu anda. İnşallah bu hızla bu ivmeyle gidersek şehir olarak söylüyorum bu yılın sonunda çok ciddi anlamda eksiklerimizi gidereceğiz. Şimdi burada birinci önceliğimizin Aksaray olması lazım. Dolayısıyla bu şehirde başta kendimiz olmak üzere çocuklarımıza torunlarımıza daha güzel bir şehir bırakmak hepimizin boynunun borcu olarak değerlendiriyorum. Siyaset bunun için yapılıyor. Biz bunun için yapıyoruz. Siyaset millete hizmet etme yoludur. Politika ile siyaseti ayırmak lazım. Siyaset herkesin yapması gereken bir şey. Siyaset memleketimize ülkemize insanlarımıza hizmet etmenin bir yolu, yöntemidir. Bunu yaparken de el birliği içerisinde gönül birliği içerisinde kader birliği içerisinde bunu başarmamız lazım. Küçük hesap yapmayacağız değerli dostlar. Küçük hesap yapan büyük kaybeder. Sizlerde tabii ki öncelikle kendi temsil ettiğiniz insanlardan ama aynı zamanda şehirden de sorumlusunuz. Bu şehrin bir adım öne gitmesi bir adım ileri gitmesi hepimizin boynunun borcu. Onun için derdimiz ortak noktamız Allah rızası için bu millete hizmet etme bu şehre hizmet etme bu şehirde yaşayan insanlarımıza hizmet etmek derdimiz ve gayemiz olması lazım. Bunun içinde dediğim gibi şehirle ilgili ortak noktalarda hemfikir olmamız lazım. Gönül birliğinde olmamız lazım. Kader birliği yapmamız lazım. Çalışıp çabalayıp mücadele etmemiz lazım. Sonuçta kim kazanacak? Herkes kazanacak. Sonuçta yapılan hizmeti hiç kimse cebine koyup götüremez. Yapılan hizmet milletedir vatandaşlarımızadır. Böyle düşünmezsek kaybederiz. Tek derdimiz var arkadaşlar Aksaray. Bunu yaptığımız içinde şu anda bir araya gelebiliyoruz. Bunu korumamız lazım. Yani bunu korursak inanın hepimiz kazanırız. Daha iyi hizmet verirse insanlarımız zenginleşir Aksaray’ımız zenginleşir. Yani onun için bu derdimizi bu ortak noktamızı hiçbir zaman küçük hesap yapan insanlara bırakmayacağız. Hedefimiz büyük olacak. Hayalimiz büyük olacak. Hayali büyük olan insanlar büyük işler yapar. Bakın bu şehir düne kadar neydi bugün neydi. Tek tek anlatıyoruz ticaretini anlatıyoruz şehrin yapısını anlatıyoruz. Şehrin yapısını anlatıyoruz. Bunları anlatırken dün neydi bugün ne yarın daha iyisi olsun bizim derdimizin bu olması lazım. Bütün arkadaşlarımızdan ben memnunum. Zaten ilişkilerimiz de çok seviyeli düzgün. Hem kardeşlik duygusu içerisinde hem de sonuçta şehrimizin adına ortak noktalarımız olduğu için bunu her zaman koruduk. İnşallah bundan sonra da Mevla bize bu canı verdiği süre içerisinde inşallah bunu ortak noktalarımızı koruyacağız. Bu millete hem hizmet edeceğiz hem milletin hizmetkârı olacağız hem de bu milletin duasını inşallah hep beraber alacağız diyorum. Tekrar teşekkür ediyorum.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş konuşmasında şu görüşlere yer verdi “Öncelikle bizleri bir araya getirdiği için değerli başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Aksaray büyüyor gelişiyor günden güne. Başkanımızın dediği gibi küçük hesaplar yapmayacağız. Derdimiz hizmet olmalı. Diğer illerin arasında parmakla gösterilen bir il olma düzeyine gelmemiz lazım geliyor. Bugün ben çok mutluyum. Böyle bir ekibi burada bir arada görünce emin olun çok mutlu oldum. Bu anlamda birlik beraberlik çok önemli. Biz bu şekilde birlik ve beraberliğimizden taviz vermediğimiz sürece Aksaray’ımızı emin olun elimizden geldiği kadar en iyi noktalara getireceğimizi bugün bir daha gördüm. İnşallah iyi olur.”

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan ise Başkan Nevzat Palta’ya teşekkür ederek şunları söyledi “Sayın başkanımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bizi böyle güzel bir günde bir araya getirdi. Hem Aksaray meselelerini hem de Aksaray’ımızda çalışılan faaliyetleri bizimle paylaştı. Bunun için teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberliği zaman zaman başkanım hem bizi ziyaretlerinde hem de biz başkanımızı ziyaret ettiğimizde Aksaray güzelliklerinde eksikliklerinde esnaflar üzerindeki sıkıntılarımız eksiklerimiz veyahut yapılması gerekenler var ise paylaşıyoruz. Sağ olsun bizimle bu konuda bizimle bir sıkıntı yaşamadık. Bazı şeyler istediğimiz gibi olmuyor. İstediğimiz gibi gelişmeyebilir. Veya beklentilerimiz farklı olabilir. Bunun içinde sayın başkanımız elinden geleni Aksaray için ve esnaf için elinden geleni yaptığını biliyorum. Beraber çalışıyoruz. Başkanım bu vesile ile tekrar teşekkür ediyorum.”

Aksaray ili damızlık koyun keçi yetiştiricileri birlik başkanı Mahmut Aktürk ise “Şehrimiz büyüyor gelişiyor. Cazibe merkezi olmuş çok büyük göç alıyor. Onu da biliyoruz. Tabii ki hepimizin hedefi daha güzel bir Aksaray daha zengin bir Aksaray daha mutlu insanlar daha yaşanılabilir bir şehir. O yüzden biz sivil toplum örgütleri siyaseti valiliği hepimiz bir ve beraber olmalıyız ki Aksaray’da bu birliktelik zaten var. Herkes temsil ettiği kurumu en iyi şekilde temsil etmeli. Herkes işini iyi yapmalı. Hem belediye başkanı hem birlik başkanı hem oda başkanı ve bireylerde işini iyi yapmalı ki memleketimiz gelişsin. Bu konuda birlik ve beraberlik Aksaray’da var. Sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Aksaray’ı güzel günler bekliyor desenize..

  2. Planlar yapılmıs sımdıden bellıkı 🙂

  3. Bu aralar gerçekten çok yemek oluyor, demek ki bazı planlar projeler var 🙂

  4. Planların gerçekleşmesi için bu zamanlarda çok yemekli buluşmalar oluyor sağlam projeler var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir