Ana Sayfa Ekonomi OBS’de arsa tahsisleri devam ediyor

OBS’de arsa tahsisleri devam ediyor

VALİ SELAMİ ALTINOK “TÜRKİYE’DE EN İYİ GELİŞEN ORGANİZE SANAYİLERDEN BİRİ AKSARAY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİDİR”
BAŞKAN NEVZAT PALTA “AKSARAY ORGANİZE SANAYİMİZ YATIRIMCILAR İÇİN CAZİBESİNİ KORUYOR”

Organize Sanayi Yönetim Kurulu Toplantısı, Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selami Altınok Başkanlığında; Aksaray Belediye Başkanı OSB Başkan Vekili Nevzat Palta, Yönetim Kurulu Üyesi ATSO Başkanı Ahmet Koçaş ve OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar’ın katılımıyla yapıldı.
Aksaray Valisi Selami Altınok, yaptığı açıklamada Aksaray OSB’nin Türkiye’deki en iyi organize sanayilerden biri olduğunu belirterek şunları söyledi “Bugün yine organize sanayi yönetim kurulumuzu organize sanayideki büromuzda toplamış olduk. Yine yol, arsa talepleri, organize sanayinin işleyişi alakalı, sıkıntılarıyla alakalı görüşmelerimiz vardı. Bunları yaparken de 100 kişi istihdam edecek 38 dönümlük bir tahsis gerçekleştirdik.
Herkesin malumu olduğu üzere ilimizdeki sanayi, özellikle organize sanayimiz çok hızlı bir şekilde gelişiyor. O hızlı gelişimle beraber burada istihdam yaratan sanayici kardeşlerimizin ve çalışan işçi kardeşlerimizin daha iyi şartlarda üretim yapabilmesi için altyapı noktasında sıkıntı yaşamaması için mücadeleyi hep beraber belediye başkanımız ve diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla beraber veriyoruz. Türkiye’deki yeni gelişen organize sanayiler içerisinde en iyi durumda olan bir tanesi biziz.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL AKSARAY OSB’DE ALTYAPI
SIKINTISI KONUŞMAYACAĞIZ

Hem yatırım olarak hem de altyapı olarak. Hala zaman zaman sıkıntı yaşadığımız problemlerimiz var ama onları da hızlı bir şekilde çözeceğiz. Ben inanıyorum ki altyapıda devam eden yatırımların da tamamlanmasıyla beraber önümüzdeki sene bu zamanlar Haziran, Temmuz aylarında artık bu işleri altyapıyla alakalı sıkıntıları konuşmayacağız. Bu manada emeği geçen yönetim kurulundaki arkadaşlarımız olmak üzere birebir fiilen çalışan organize sanayi yönetimimizin müdürümüz ve personeline burada emek verip parasını puluna yatıran yatırımcılarımıza işçi kardeşlerimize hepsine teşekkür ediyorum. Aksaray buna layık. Aksaray’daki hemşerilerimiz buna layık. İnşallah geleceğin daha güzel olacağını düşünüyorum.
Aksaray Belediye Başkanı OSB Başkan Vekili Nevzat Palta, Aksaray OSB’nin yatırım için cazibesini koruduğuna dikkat çekerek şunları söyledi “ Bugün yine bir organize sanayimizin sayın valimizin başkanlığında yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirmiş olduk. Yine bu çerçeve içerisinde kısmen sayın valimizin bahsetmiş olduğu gibi işte yaklaşık olarak söylüyorum 100 kişi istihdam oluşturuldu ve 38 dönümde arsa tahsisi yapmış olduk. Tabii ki bunlar sevindirici. Belki şöyle baktığımız zaman bu süreçte sanki vatandaşlarımızın hemşerilerimizin veya Türkiye’mizin değişik insanlarının yatırım konusunda biraz tereddütlü olduğu söylentilerine rağmen ama sonuçta bizim her toplantımızda onlarca dönüm arazi tahsisi yapıyoruz. Yüzlerce insana burada iş aş imkânı sağlamış oluyor. Buda bizim Aksaray organize sanayimiz açısından hakikaten önemli bir gösterge olarak değerlendiriyoruz.

AKSARAY OSB’DE 141 FABRİKADA 7000 KİŞİYE İŞ,
AŞ, EKMEK İMKÂNI SAĞLIYORUZ

Aksaray OSB’de 141 civarında fabrikamız şu anda fiili olarak üretim yapıyor. Yaklaşık olarak da 7000 civarında insanımıza şu anda Aksaray organize sanayisinde iş aş ve ekmek imkânı sağlıyoruz. Bunlarda hakikaten önemli olarak değerlendiriyoruz. Hakikaten organize sanayimiz kurulduğundan bu tarafa özellikle 2004 yılında çıkan 5084 sayılı yatırım ve istihdamı teşvik kanunuyla beraber 2004ten bu tarafa çok ciddi anlamda yatırımlar aldık. İşte bu bahsettiğimiz yatırımların büyük bir kısmı da bu dönem içerisinde verilen yatırımlar. Güzel bir gelişme sağlanıyor. Şu anda Aksaray’ımızda cazibesini koruyor. Yatırım yapmak isteyen firmalarımız için önemli bir yatırım merkezi olarak değerlendiriyoruz. Biz buradan bütün başta Aksaraylı hemşerilerimiz olmak üzere bütün yatırımcıları hem yurtiçinden hem yurtdışından Aksaray’ımıza yatırım yapmalarını hem teşvik ediyoruz hem de ilin idarecileri olarak da elimizden gelen her türlü katkı ve desteği de vermeye hazırız zaten de veriyoruz. O açıdan bununda değerli hemşerilerimiz tarafından bilinmesi gerekir diye düşünüyorum ben.
Yine altyapıyla ilgili olarak sayın valimiz kısmen bahsetti ama aşağı yukarı toparladık. Yani bu sene inşallah altyapıyı yapan firmamızda diğer eksiklerin büyük bir kısmını halledecekler. Belki şu anda organize sanayinin arka tarafındaki yolla ilgili biraz ufak tefek serzenişler oluyor ama şu anda kısmen belediyemiz onun dışında organize sanayi yönetimi olarak da eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Geçen yıl yapmış olduğumuz yeni yolda önümüzdeki günler içerisinde asfaltlama sathi kaplama asfalt çalışmalarını inşallah bitirmiş olacağız. En azında vatandaşlarımız biraz daha rahatlama konusunda yol konusunda biraz daha rahatlarlar diye düşünüyoruz. Ben burada yatırım yapan yatırımcı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da yatırımcılarımızı bekliyoruz. Tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum Aksaray’ımıza şehrimize inşallah hayırlı olsun diyorum.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİM BİRAZ ZAMAN BİRAZ
SABIR İSTİYORUZ

ATSO Başkanı Ahmet Koçaş ise ilk kez katıldığı OSB toplantısında Yönetim kurulunun sorunları çok iyi bildiğini ve bu nedenle herkesin biraz sabırlı olması gerektiğini belirterek şunları söyledi “Sayın valimizin başkanlığında yönetim kurulu toplantısına katıldım. Bu benim ilk toplantım. Organize sanayimiz günden güne büyüyor. Bugün de yine yaklaşık 100 kişilik bir istihdam sağlayacak 38 dönümlük bir arazi tahsisi yapıldı. Aksaray dışarıdan bakıldığı zaman diğer iller içerisinde her zaman farklılığını önde götüren bir il boyutunda gidiyor.
Buradan bugün ki toplantıda organizemizdeki sorunları masaya yatırdık. Bilinen sorunlar. En büyük sorunlarımızdan bir tanesi altyapı sorunu vardı. Sayın valimizin dediği gibi ileriki dönemlerde ileriki zamanlarda zaten süratli bir şekilde altyapı çalışmaları devam ediyor. Belki bir 6 ay veya ileriki kısa bir zaman da altyapı sorunumuz kalmayacak. Ben buradan organizedeki bütün işverenlerden biraz sabırlı olmalarını istiyorum. Sorunları biliyoruz. Biraz zaman içerisinde iyi sonuçlar alacağız. Burada sorunların %100ünü bilen bir yönetim var. İnşallah en kısa zamanda buradaki sorunları çözeceğiz. Yol sorunumuz sayın belediye başkanımın dediği gibi en kısa zaman da yapılacak. Biraz zaman biraz sabır istiyoruz. Teşekkür ediyorum.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Sonuçta herşey paraya bakıyor. Buda Aksaray için ayrı bir yatırım

  2. 7000 kişiye iş sağlıyorlarmış. Buna sevindim işte, devamı gelir umarım.

  3. bize de bir arazi tahsis etseler de girişim planlarımızı hayata geçirsek…

  4. İstahdama katkı sağlamaları gerçekten güzel birşey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir