Ana Sayfa Haberler Nevzat PALTA muhtarlar ile iftar yemeğinde buluştu

Nevzat PALTA muhtarlar ile iftar yemeğinde buluştu

“KONYA KADAR BÜYÜK BİR ALANA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

500 kilometreye yakın kanalizasyon yapmışız. Yüzlerce kilometre yollar yapıyoruz. Hizmet götürüyoruz
Bu 9 yıl içinde büyük bir enerji, büyük bir para ve büyük bir maliyet var. Büyük bir iş gücü harcadık. Gerçekten helali hoş olsun.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda 48 mahallenin muhtarıyla iftar yemeğinde buluştu
Kuzucular Park Hotel’de düzenlenen iftar yemeğine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Başkan Yardımcıları Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Tetik ve Mahalle muhtarları katıldı.
Muhtarlara hitaben konuşan ve Aksaray’a yaptığı hizmetleri anlatan Belediye Başkanı Nevzat Palta seçilmiş insanlar olarak Aksaray’a ve halkına en güzel şekilde hizmet vermenin gayretinde olduklarını ifade ederek şunları söyledi “ Her yıl Ramazan ayında değerli muhtar kardeşlerimizle bir araya gelip en azından bu mübarek ramazanda tuttuğumuz oruçların iftarını beraber açalım diye bu geleneğimizi devam ettiriyoruz.
Ben 9 yıldır Aksaray belediye başkanı olarak görev yapıyorum ama siz muhtarların arasında 4-5 dönem muhtarlık yapanlar var. Bizler nasıl seçimle işbaşına geliyorsak sizlerde mahalle sakinleri tarafından verilen oylar karşılığında seçim kazanarak bu görevlere geliyorsunuz. Ve hizmet ediyorsunuz. Bizlerde inşallah bu çerçevede sizlerle birlikte dün olduğu gibi bugünde yarında el birliği içinde bu hizmet kervanımızı Allah nasip ederse devam ettireceğiz.
Aksaray çok geniş bir alan üzerine kurulmuş bir şehir bunu her zaman söylüyorum. Bu şehir plancılığı açısından çok doğru olmayan bir yöntem benim kanaatime göre Şehircilikte 1 yıl 5 yıl 10 yılın hiçbir önemi yok yani şehirler en az 50 yıl 100 yıl hatta 200 yıl olarak planlanması lazım. Bunları yaparken de şehrin gelişmesinin planlı programlı bir şekilde olması lazım.
Bizim Aksaray’da olduğu gibi hadi 200 bin nüfusumuz var ama 1 milyon 100 bin nüfusa hitap eden bir alan açılmış Aksaray’a peki bu nüfus Aksaray’da ne zaman olacak? Biz göremeyiz. Aksaray’ın nüfusunun bir milyon olması 100 yıl sonramı 200 yıl sonra mı olur bilemem. Bizim enerjimizin ve emeğimizin büyük bir kısmı buraya gidiyor. Kenar mahallelerdeki muhtar kardeşlerimiz bilirler Hürriyettir Hacılar harmanıdır diğer bölgelerdir. Bazı bölgelerde yoğunluk çok az. Bir ev orada bir ev orada ama hepsi imarda hepsi yol,kanalizasyon,doğalgaz istiyor. Ama değdim gibi biri 100 metre diğeri 500 metre ilerde bu şehir planlaması açısından doğru değil ama yapacak bir şey var mı? Yapacak bir şey yok Tabi işin gerçeğini söyleyecek olursak tabi ki ciddi bir enerji ciddi bir maliyet ciddi bir yatırım gerektiren işler bunlar Yani 200 bin nüfus var bir milyona hitap eden nüfusa yatırım yapıyorsun. Konya kadar büyük bir alana hizmet götürüyoruz.
Şu anda 500 kilometreye yakın kanalizasyon yapmışız. Yüzlerce kilometre yollar yapıyoruz. Hizmet götürüyoruz Bu 9 yıl içinde gerçekten büyük bir enerji, büyük bir para ve büyük bir maliyet var. Büyük bir iş gücüne harcadık. Gerçekten helali hoş olsun toparladık altyapıda az bir iş kaldı Allah izin verirse onu da halledeceğiz. Hal böyle olunca da eksikleri zaman içerisinde gidermenin gayreti içerisindeyiz.
Vatandaşımızın ilk bize karşımıza çıktığı talebi yok. Aslında pek talep olmaması lazım ama maalesef böyle bir algı var. Vatandaşın şu anda bizden en fazla talep ettiği şey yol. Bizde bunu sözümüz söz dedik Allah nasip ederse 5 aya yakın bir zaman dilimimiz var. Şimdi şunu açıkça söyleyeyim doğalgazdan dolayı sıkıntılı olan bölgelerimiz var ama mümkün olduğu kadar hedefimizi söylüyorum her mahallemizin eğer altyapısı bittiyse sıcak asfalt diyoruz. Yeni kanalizasyon yapılan yerlere sıcak asfalt atmak doğru değil bu tip yerlerde sathi kaplama yapılıyor. Başladık zaten. Veya çok azda olsa belli yerlerde kilitli taş olacak. Ağırlıklı hedefimiz % 80-90 sıcak asfalt olacak. Bu seneki hedefimizin büyük bir kısmı bu. Kademe kademe bütün mahallelerimize giriyoruz.
Ne söz verdiysem sonuna kadar arkasındayım. Yapamayacağım hiçbir şeyi söylememişimdir. Ama söylediğim şeyi de Allahın izniyle yaparım. Kendi yetkimiz dahilinde olan her şeyi Allahın izniyle yapacağız. Muhtarlara da ne söylediysem yetkim dahilinde onu da Allahın izniyle yapacağız. O konuda müsterih olun. Beraber çalışacağız İnşallah gittiğimiz mahallelerde sizlerle de beraber olalım hizmetlerimizi paylaşalım. Siz paylaşın biz paylaşalım Bu şehrimizi inşallah elbirliği gönül birliği içinde hak ettiği yere getirelim.
Muhtarlar derneği Başkanı Mehmet Emin Tetik kendilerini iftar yemeğinde buluşturan Belediye Başkanı Nevzat Palta teşekkür ederek yaptığı açıklamada şunları söyledi “Bu dönemimizin son iftar yemeğimiz. Allah nasip ederse bir daha ki seçime kadar Ramazan olmayacak belki bazı arkadaşlarımız muhtarlığa aday olmayacak Bazı arkadaşlarımız belki kaybedecekler. Ama inşallah aday olan arkadaşlarımızın hepsi kazanırlar. Tekrar aynı bu cemaat aynı şekilde inşallah gene bir arada birlik beraberlik içinde hizmet ederiz. Allaha emanet olun Herkes hakkını helal etsin.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Allah herkezin orucunu kabul etsin 🙂

  2. Gelecek sene iftar da biz öğrencileri de davet etse bari…

  3. hasan arkadaşımız haklı 1 tane öğrenci göremezsin o ymeklerde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir