Ana Sayfa Haberler Necmiye-Mehmet Yazıcı Kız Meslek Lisesi, yurdu ve spor salonu açıldı

Necmiye-Mehmet Yazıcı Kız Meslek Lisesi, yurdu ve spor salonu açıldı

necmiye mehmet yazici meslek lisesi acilisi aksaray (2)BAŞKAN NEVZAT PALTA EĞİTİM KAMPÜSÜNÜN AÇILIŞINDA KONUŞTU

“EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA VE EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR”

Anadolu Vakfı tarafından Aksaray’da yaptırılan Necmiye-Mehmet Yazıcı Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Necmiye-Mehmet Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu ve Necmiye Yazıcı Spor Salonu görkemli bir törenle hizmete açıldı
Eğitim kampüsünün açılış törenine Adalet Bakanı Sadullah Ergin Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Aksaray Valisi Selami Altınok, AK Parti Millet Vekilleri İlknur Açıkgöz, Ali Rıza Alaboyun, Ruhi Açıkgöz, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal, Anadolu Vakfı Başkanı Tuncay Özilhan Yazıcı Ailesi, İşadamları ve çok sayıda davetli katıldı.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta Anadolu Vakfı’nın Aksaray’da açtığı eğitim kampüsü açılışında yaptığı konuşmada insana ve eğitime yapılan yatırımların öneminde bahsetti.
Anadolu Vakfı yöneticilerine teşekkür ederek söze başlayan Başkan Nevzat Palta, “Güzel bir söz vardır; “ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”… İşte burada yapılan iş ve hizmetler kendisini anlatıyor. Fazla söze gerek yok. Anadolu Vakfı’na Aksaray’ımıza yapmış oldukları diğer yatırımlarla beraber bugünde açılışını yapacağımız mükemmel bir eğitim kampüsünden dolayı Aksaraylı hemşerilerim adına yürekten teşekkür ediyorum. Anadolu Vakfı sadece Aksaray’da değil Türkiye’nin farklı yerlerinde de yatırımlar yapıyor. Aksaray olarak biraz pozitif ayrımcılık istiyoruz. Yaptığınız yatırımlar, katkılar parayla ölçülmez. Biz bu çalışmaları yürekten destekliyor ve takdir ediyoruz ve devamını da bekliyoruz. Anadolu Vakfı’na da bu yakışır diye düşünüyorum.
Hayırlı işlere hep birlikte vesile olduklarını belirten Başkan Nevzat Palta; “Yaklaşık 20 yıl kadar önce de burada bir tesisle, okulla ilgili çalışma yapılmıştı. Yer ve güzel bir mekân olarak nerede yapabiliriz diye araştırma yaparken en son burayla ilgili bir kanaat oluşmuştu. Fakat burası da belediye hizmet alanı olarak ayrılmış. Milletvekillerimiz, valimiz ve bizler oturup istişare etmiş ve buradaki imar uygulamasını değiştirerek buraya güzel bir eğitim kampüsü yapılmasıyla ilgili karar almıştık. Belediye meclisimizde de bu imar tadilatını yapmıştık. Şimdi görüyorum ki Hayırlı bir işe hep beraber vesile olmuşuz” dedi.
İnsana ve eğitime yapılan yatırımların önemine de değinen Belediye Başkanı Nevzat Palta ; “En büyük yatırım; insana, eğitime yapılan yatırımdır. Eğer çocuklarımızı, torunlarımızı, yarınlarımızı ve güçlü bir Türkiye’yi düşünüyor ve istiyorsak çok güçlü bir eğitime ve iyi yetişmiş insanlara ihtiyacımız var. Tabi çağdaş değerlere sahip, modern, çağın bütün gereklerini yerine getiren ve aynı zamanda milli – manevi değerlerine bağlı, vatanına, bayrağına sahip çıkan bir gençlik inşallah bizlerin ve yarınlarımızın kurtuluşuna vesile olur diye düşünüyorum.
Konuşmasının sonunda Anadolu Vakfı’na buna benzer çalışmalarda her türlü desteği vereceklerini kaydeden Başkan Nevzat Palta; “Ben tekrar emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. Yatırımların devamı için bize düşen neyse Aksaray olarak, siyasiler olarak, valimiz başta olmak üzere, şahsım olmak üzere ne gerekiyorsa her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki insana, eğitime olan yatırımlarınız artsın.” dedi.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Haydi hayırlı ve uğurlu olsun diyelim !

  2. En çok spor salonunun açılmasına sevindim. Öğrenciler nasıl sevinmiştir şimdi. 🙂

  3. Bülent Yüksel

    inş. amacına uygun kullanılması içinde teşvikler ve destekler eksik olmaz
    hayırlı olsun diyelim

  4. okul her zaman için, geleceğe yapılmış en güzel yatırımdır.. umarım ki bu ülkeye layık gençler yetişecektir.

  5. güzel bir lise kızlarımızın okuması için güzel bir okul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir