Ana Sayfa Haberler Mustafa Özcan tasavvuf konserine büyük ilgi

Mustafa Özcan tasavvuf konserine büyük ilgi

Ulu Cami önünde düzenlenen programda Hacivat -Karagöz orta oyunu Kukla gösterileri ile Mustafa Özcan tasavvuf musikisi konseri ve sema gösterileri yapıldı.

Aksaray belediyesinin Ramazan Özel programları, her zaman olduğu gibi büyük ilgi görüyor. Cuma günü akşam düzenlenen Mustafa Özcan Tasavvuf Konserine de Aksaray Halkı çok büyük ilgi gösterdi

Ulu cami önünde düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve bin civarında vatandaş katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi  “Aksaray belediyesi olarak Ramazan süzerince bizlerinde değişik etkinliklerimiz oldu Her hafta bir gün Ulu cami önünde bir günde değişik mahallelerde Türk tasavvuf musikisi, Hacivat-karagöz gösterisi, kukla gösterisi gibi etkinlikle yaptık. Yani sonuçta bizim kültürümüzde bizim değerlerimizde olan bu güzel hasletleri sizlerle buluşturmayı ümit ettik. Çocuklarımızın televizyonlardan seyrettiği veya hayal bile edemeyeceği o güzel kukla gösterilerini Hacivat karagöz meddah gösterilerini en azından burada seyretme imkânları oldu. Ben inanıyorum ki uzun yıllarda geçse diyecekler ki bir gün biz ulu cami önünde Hacivat karagöz gösterisini seyretmiştik diye hayallerinde güzel bir yer eder diye düşünüyorum. Yine Ramazan boyunca 4500 aileye gıda yardımlarımız oldu. Değişik sosyal aktivitelerimiz oldu sizlere güzel günler geçirmek hayırlı işlere vesile olmak bize nasip oldu diye düşünüyorum. Tekrar Ramazanlarınızı kutluyorum Allah’tan daha nice Ramazanlara kavuşmanızı temenni ediyorum.

Burası Ulu cami önünde Allah nasip etti 5-6 yıl önce burada güzel bir meydan düzenlemesiyle şehrimize kazandırdık. Belki çocuklar hatırlamaz sizler bile unuttunuz ama burada bir bir buçuk metreye yakın yer vardı buraları boşalttık buralarda binalar vardı onları yıktık. Bu meydanı ortaya çıkardık. Burada yine 5-6 katlı okul vardı Kız meslek lisesi tabiî ki camiyi gölgeliyordu. Bu cami 800 yıllık bizim tarihi bir eserimiz. Bu meydanı siz Aksaraylılara kazandırdık. Burada cenaze namazları kılınıyor dolayısıyla sizden istirhamım şu çekirdekleri çitlemeyin Aslan yatağından belli olur. Temizlik imandandır. Temizlik imanın yarısıdır. Bunları biz çok duyduk çok okuduk. Hele hele buraya gelen nezih bir topluluktan burayı terk ettiği zaman bu manzarayı bir görseniz var ya inanın üzülürsünüz. Pet şişelerden poşetlerden ve çekirdek kabuklarından geçilmiyor. Benim gönlüm buna razı değil. İnanıyorum ki sizde razı değilsiniz Gelin burayı pırıl pırıl bırakalım. Bize yakışan o olsun. Evimizde nasıl çekirdek kabuğu atmıyorsak burayı da evimiz gibi kabul edelim.”

Başkan Nevzat Palta’nın konuşmasının ardından Orta oyunu gösterileri Hacivat –Karagöz gösterileri yapıldı.

Gecenin finalinde ise tasavvuf sanatçısı Mustafa Özcan ve sema gösterileri vardı. Sanatçı Özcan söylediği birbirinden güzel ilahilerle izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

BAŞKAN NEVZAT PALTA MUHTEŞEM BİR ŞİİR OKUDU

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya mikrofunu veren Sanatçı Mustafa Özcan Başkandan şair Sezai Karakoç’un şiirlerinden birkaç satır okumasını istedi. Başkan Nevzat Palta bu istek üzerine sanatçıyı kırmayarak Sezai Karakoç’un “Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine”adlı şiiri mükemmel bir şekilde seslendirdi ve halktan büyük alkış aldı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Mustafa Özcan, Anadolu seveni fazla olan bir sanatçı.Bende olup orada kendisini dinlemek isterdim fakat işlerim gereği çok uzaktayım.Bu tip etkinlikler toplumu bütünleştirir hep söylemişimdir.

  2. Güzel bir etkinlikti gerçekten kulaklarımızın pası silindi. Bu ramazanda belediye başkanımız sağolsun etkinliklere fazlasıyla doyduk. İnşallah ramazan sonrasında da devamı gelir.

  3. tasavvuf konserlerı daha sık yapılmalı bence

  4. Fevkalade bir etkinlik olmuş anlaşılan .Kaçırdığıma o kadar üzgünüm ki.Dilerim bir daha ki sefere artık.

  5. Bu tasavvuf müziğine bayılıyorum. özellikle NEY sesi beni çok dinlendiriyor.

  6. Mustafa Özcan gerçekten çok başarılı bir sanatçı.Hele böyle bir organizasyonda onu dinlemek ise inanılmaz keyif verircidir diye tahmin ediyorum.keşke orda olabilseydim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir