Ana Sayfa Tanıtım Mobil uygulama ile hastane randevusu almak

Mobil uygulama ile hastane randevusu almak

online randevu nasil alinirTürkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, hastanelerden randevu alma keşmekeşine bir son vererek, tüm randevular için yeni bir uygulama başlattı. Bundan sonra hastalar bakanlığın hattını arayarak diledikleri doktor ve hastaneden, diledikleri tarihte randevu alabiliyorlar. Ayrıca dileyenler internet üzerinden online olarak da randevu alabilmekteler. Öte yandan arzu edenler, mobil olarak da hastane randevusu alabilirler.

Teknolojinin ilerlemesi, her geçen gün insanların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Henüz 20 yıl önce hayatımızda olmayan internet, günümüzde hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. 1995’ten sonra hayatımıza giren internet, yayına başladığı ilk yıllarda son derece kısıtlı bir alandı ve kullanıcıları da aynı oranda sınırlı idi. Öte yandan grafik ve renk olarak da çok daha dar bir palete sahipti. Üstelik internete sadece tüplü ekranları ile büyük bilgisayarlardan girilebiliyordu. O yıllarda cep telefonları da neredeyse ankesörlü telefonlar kadardı.

Günümüzde internet hızı 2000’li yılların başında olduğundan çok daha hızlı. İnternet dünyanın globalleşmesinde büyük bir rol oynadı ve çok çeşitli ülkeler arasında büyük bir iletişim ağı kurdu. Sosyal medya ve benzer mecralar da böylece hayata girdi. Öte yandan internet küçüldü ve cep telefonlarına kadar girdi. Çok değil, beş – altı yıl önce hayal olan cepten internete girme, artık sıradan ve son derece olağan. İşte bu nedenle Sağlık Bakanlığı da hastane randevuları için bir mobil uygulamaya da sahiptir.

Mobil telefondan online doktor randevu alabilmek için MHRS mobil uygulamasının cep telefonuna indirilmiş olması ve de kurulmuş olması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu mobil hastane randevu sistemi android telefonlar ve tabletler için özel olarak tasarlanmıştır. Uygulamayı indirmek de kullanmak da ücretsizdir. Uygulamanın kısa adı “MHRS Mobil” olarak kullanılmaktadır.

MHRS mobil uygulaması, alo randevu hattından eksik hizmet sunmaz. Aynı alo randevu hattı gibi MHRS de tüm Türkiye’de Sağlık Bakanlığına bağlı tüm devlet aastanelerinden, göz ya da ağız ve diş sağlığı hastanelerinden randevu alabilmenizi sağlar. MHRS ile online hastane randevu alabilirsiniz.

MHRS Mobil uygulaması ile muayene randevusu alabilir, aldığınız randevuları takip edebilir, iptal ya da değişiklik yapabilirsiniz. Öte yandan unutulan randevu gününü ve saatini öğrenebilir, ya da muayene olmak istediğiniz hekimin hangi günler görev yaptığını öğrenebilirsiniz.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. Teknoloji geride kalmamalı. Bakalım kaç kişi kullanacak bu uygulamayı 🙂

  2. Yavaş yavaş devletin teknolojiye entegre olması inanılmaz güzel..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir