Ana Sayfa Aksaray Mısırdaki katliama sert tepki

Mısırdaki katliama sert tepki

Gerçekten acımız ve üzüntümüz çok büyük Mısır’da şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler temenni ediyorum İnşallah o kutlu davaları kutlu mücadeleleri sonuca ulaşır.

Mısır’da darbe yönetimine ait güçlerinin darbe karşıtı Müslümanlara açtığı ateş sonucu yüzlerce kişinin öldürülmesi ve binlerce kişinin yaralanması olaylarına Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Aksaray’da da tepkiler çığ gibi artıyor.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Mısır’da meydana gelen olaylardan dolayı çok büyük üzüntü duyduğunu belirtti.
Mısır’da darbe yönetimi tarafından dünyanın gözü önünde yapılan katliamı sert bir dille kınayan ve lanetleyen Başkan Nevzat Palta konuşmasında şunları söyledi “ Mısır’da darbe yönetimi tarafından dünyanın gözü önünde yüzlerce Müslüman kardeşimiz katlediliyor binlerce kardeşimizde yaralanıyor. Ben bu insanlık dışı katliamı gerçekleştiren zalimleri ve onların destekçileri ile sessiz kalarak bu vahşeti izleyen ülkeleri lanetliyorum. Cenab-ı Allah bir gün mutlaka bu zalimlere gereken cezayı verecektir. Allahın adaleti yerini bulacaktır. Gerçekten acımız ve üzüntümüz çok büyük Mısır’da şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler temenni ediyorum İnşallah o kutlu davaları kutlu mücadeleleri sonuca ulaşır.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Yediden yetmişe herkes Mısır’da ki katliama sert tepki veriyor ama kimse ülkesinde olan katliama bakmıyor.

  2. Katliamın hiçbir şekli gözardı edilemez. Sebebi, yeri, zamanı ne olursa olsun. Gezi’de de yapılan Mısır’da da yapılan katliam, vahşetin ta kendisidir.

  3. Elbet bir gün bu katliamın gereksizliği anlaşılacak ancak demokrasi kolay kazanılan bir şey değil. Hiç de olmadı. Bizim gibi kanla, canla, başla kazanılması gerek ki ileride değeri anlaşılabilsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir