Ana Sayfa Haberler Meslek Odaları ve Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri yemekte bir araya geldi

Meslek Odaları ve Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri yemekte bir araya geldi

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray’da faaliyet gösteren meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yemekte bir araya geldi.
Arıtma tesislerinde düzenlenen toplantıya Aksaray Valisi Selami Altınok, Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ile diğer meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri katıldı

AKSARAY’DA YAŞAMANIN KIYMETİNİ BİLMEK GEREK

Aksaray Valisi Selami Altınok yaptığı konuşmada Aksaray’da yaşamanın kıymetini bilmek gerektiğini ifade ederek şunları söyledi “ Burada herkesin gayesi Aksaray’ın daha ileri gitmesi daha güzel noktayı yakalaması kardeşlik, birlik ve muhabbet ruhu bu şehirde var. Ona katkı veren ve burada temsilcisi olan bütün sivil toplum kuruluşlarımıza, siyasi partilerimize, kamu görevlilerine, insanlarımıza, esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Bu şehrin kıymetini bilmek lazım bu şehirde yaşamanın kıymetini bilmek lazım. Bazen de varlığımızın değerimizin farkına varmamız lazım. Ne noktada olduğumuzu yaşayıp görmek lazım diye düşünüyorum.”

AKSARAY SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA BİRARAYA GELMEK ÇOK ÖNEMLİ

Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz konuşmasında şunları söyledi “ Burada ki birliktelik bu masanın etrafında buluşabilmek çok önemli Biz bir sivil toplum örgütünün başkanı olabiliriz hayata bakışımız ve siyasi bir görüşümüz olabilir ama sivil toplum örgütünün başında ise arkamızda bir sürü sorumluluğunu aldığımız onların sorununu çözme adına vekaletini aldığımız bir kurumun da başındayız. Bizim içinde aynı şekilde biz partimizle siyaset yaparız ama ilimizin milletvekili olarak tüm ilimizin sorunlarını çözme noktasında irademizi koymak için hep birlikteyiz. Burada hepimiz Aksaray için Aksaray söz konusu olduğunda işte bu masanın etrafında bu birlikteliği sağlayabilmek çok önemli. Her yönü ile önü açık bir şehirde yaşıyoruz. İşte bu şehrin ileri gelen sivil toplum örgütlerinin başkanları olarak irade kullanacak insanlar olarak bir araya gelebilmemizde bu şehrin birlikteliği ve kardeşlik hukuku açısından da çok önemli. Onun için ben sivil toplum örgütü başkanlarımızla bizleri bir araya getiren belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.

BİRÇOK YERDE OLMAYAN BİRLİKTELİĞİ BİZ AKSARAY’DA SAĞLADIK

Toplantıya ev sahipliği yapan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, şehrin idarecileri ile Aksaray’da faaliyet gösteren meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının çok güzel birliktelik içinde olduğunun altını çizerek şunları söyledi “Çok güzel ve nezih bir ortamda değerli oda başkanlarımızla bir araya geldik. Bu toplantılarda resmi bir format olmuyor Şu anda şehrin bütün idarecileri burada Sayın valimiz, belediye başkanı olarak ben, Sayın vekilimiz, Ak Parti iL başkanımız, bütün oda başkanları olarak hepimiz buradayız Oda başkanlarımızın hepsi büyük bir kitleyi temsil ediyorlar. Resmi formatın dışında olmasına rağmen Aksaray’la ilgili önemli konularda bilgi verdik. Sizler katkı sağladınız bu toplantıların en büyük özelliği ve faydası da bu. Bu toplantıların sonucunda kazanan Aksaray’ımız oluyor Her zaman gururla söylediğim bir şey var. İki dönemdir 9,5 yıldır belediye başkanıyım ama hiçbir ayırım yapmadan insanları kategorize etmeden önemli olan bu oda başkanlarımız sivil toplum örgütlerimiz gerçekten ortak noktamız olan Aksaray’ımız, içinde yaşayan insanlarımızın faydasına olan konularda şu birlikteliğin sağlanması çok önemli diye değerlendiriyorum. Çoğu yerde bu birlikteliği sağlamak mümkün değildir ama Biz Aksaray’da bunu sağladık hamd olsun. Hep beraber gerçekleştirdik. Dediğim gibi ortak noktalarımız Aksaray’ımız ve içinde yaşayan insanlarımız onları menfaati ve geleceği, daha güzel bir şehir kurmak yolunda inşallah bu ortaklığımız devam edecek. İnşallah her bir araya gelişimizin sonucunda güzel ve hayırlı şeylere vesile oluruz diye düşünüyorum.

AKSARAY’A HİZMET İÇİN HER ZAMAN BERABERİZ

Protokol üyelerinin konuşmasının ardından Aksaray Ticaret Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ve diğer oda başkanları, kendilerini bir araya getiren Aksaray belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ederek, Aksaray’a hizmet etme konusunda her zaman birlik ve beraberlik içinde olacaklarını söylediler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Böyle yemekler olması güzel sadece ramazanda yapılmadığına dair bir kanıt olarak alınabilir aslında.

  2. Yiğit Ali Demir

    Bir şehrin daha hızlı ve kolay gelişmesi için koordine çalışmalar gerekli.Ve bu işi Aksaray ili başarabildiği için bu kadar hızlı büyüyor.

  3. Afiyet olsun ya 🙂 Yeter ki şehrimiz büyüsün. Bizim memleketimizi farklı kılan projelerimiz.

  4. Valla ne güzel ya her gün bir başka davet ,her gün başka toplantı.

  5. şehrimizde davet veren verene… yakında ben de bir davet vereceğim.

  6. inşallah yemekte güzel planlar da konusulmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir