Ana Sayfa Haberler Mangal Festivali büyük ilgi gördü

Mangal Festivali büyük ilgi gördü

“KILIÇASLAN PARKIMIZI 700 DÖNÜME ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”

 

Aksaray’da bir ilk daha gerçekleşti. Aksaray Belediyesinin öncülüğünde çeşitli sponsorların katkılarıyla Aksaray Mangal Festivali düzenlendi.

Kılıçaslan parkında düzenlenen festivale Aksaray Valisi Selami Altınok, eşi Gülhan Altınok, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, bazı il müdürleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Yerel sanatçıların şarkı ve türküleriyle başlayan festivalde binlerce vatandaşa mangalda pişirilen ızgara ürünleri dağıtıldı. Ayrıca sponsor firmalar tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler çekilişle sahiplerini buldu

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta Kılıçaslan parkını dolduran binlerce vatandaşa hitaben yaptığı konuşmada Kılıçaslan parkı ile ilgili bilgiler vererek şunları söyledi

“Bu yazın sıcak günlerinde en azından rahatlatmak için güzel bir mekânı sizlere hizmet için sunmuş durumdayız. Tabii ki bu mekanın yetmediğini de görüyoruz. 160 dönümlük bir parkımız var. Sizlerin de malumu olduğu gibi Türkiye de birincilik aldı Biz hemen akabinde ikinci etabını ırmağın yan tarafında yaklaşık 140 dönüm daha yer var. Allah nasip ederse bu yıl içerisinde bitireceğiz Kılıçaslan parkımız toplam 300 dönüme çıkacak.

Dediler ki başkanım buda yetmez. O zaman dedik ki önümüzdeki yıl Allah nasip ederse üçüncü etabı olan regülatör kadar 700 dönüme çıkartmayı hedefliyoruz. Tabi şehrin merkezinde olması burası Aksaray’ın merkezinde olması nedeniyle vatandaşlarımız daha fazla buraya teveccüh ediyor. İnşallah hayırlı ve güzel hizmetlere vesile olur diye düşünüyorum.

Bu günde yine farklı bir organizasyon var. İşte Aksaray birinci mangal festivali. Burada en azından siz kıymetli hemşerilerimize farklı bir gün yaşatalım istedik. Bu çerçevede Başta Aksaray belediyesi olmak üzere onlarca değerli hemşerimiz iş adamlarımızın da bu festivale katkıları var. Ben burada emeği geçen bütün arkadaşlarımıza şu anda yönetim olarak görüyorum. Hepsine teşekkür ediyorum. Aynı zamanda sponsor olarak katkı veren bütün değerli dostlara da özellikle teşekkür ediyorum.

Tabii ki bu ilk oldu Aksaray da. İnşallah önümüzdeki yıllarda farklı olur. Benim özellikle istirhamım biraz daha böyle birbirimize hukukumuza saygı gösterirsek inşallah buradaki imkânlardan kısmen faydalanılmış olur diye düşünüyorum.

 

VATANDAŞLAR FESTİVALE DAVET EDİLDİ

 

Bu arada önümüzdeki günlerde Bizim yıllardan beri yaptığımız Aksaray-Ihlara kültür ve turizm festivalimiz var. Orada da değişik etkinlikler yapacağız. Sanatçılarımız geliyor. Alişan, Mustafa Ceceli ve Mustafa Demirci tasavvuf musikisi sanatçımız Allah nasip ederse 3 gün doya doya siz kıymetli hemşerilerimize güzellikler yaşatacağız. Çarşamba günü yine kent meydanında bir etkinliğimiz var. Onları takip edersiniz”

Yapılan konuşmanın ardından Belediye Başkanı Nevzat Palta Mangal festivaline katılan vatandaşları ziyaret yetişkinlere tuz çocuklara da balon dağıttı.

Mangal festivali Aksaray’da ilk kez düzenlenmesine rağmen çok büyük ilgi gördü Vatandaşlar başta Aksaray Belediyesi olmak üzere katkıda bulunan herkese teşekkür ettiler.

 

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. kesinlikle daha sık yapmamız gerek, hatırladıkça bile canım çekiyor valla 🙂

  2. seneye de yapın, biz de katılalım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir