Ana Sayfa Etkinlikler Mahallede Şenlik Var Paşacık’ta

Mahallede Şenlik Var Paşacık’ta

Aksaray Belediyesinin çocuklara yönelik düzenlediği Mahalle Şenlikleri her gün bir mahallede devam ediyor.
Şenliklerin adresi bu sefer Paşacık Mahallesi oldu. Cahit Zarifoğlu Orta Okulu bahçesinde düzenlenen Şenliklere Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Mahalle Muhtarı M. Emin Tetik, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş ile çocuk katıldı.
Başkan Nevzat Palta burada yaptığı konuşmada Mısır’da ve Suriye’de yaşanan katliam olaylarına değinerek şunları söyledi “Sizlerinde yakinen takip ettiğiniz gibi Mısır’da bir darbe oldu. Demokratik yöntemlerle iktidara gelen Mısır Cumhurbaşkanı Mursi şu anda alaşağı edildi. Bütün bunlarla beraberde maalesef şu anda Mısır’da Müslüman kardeşlerimiz hiçbir eylem yapmadan hiçbir teröre bulaşmamasına rağmen sadece suçları kuran okumak orada namaz kılmak birde demokratik olarak seçilmiş olan kendi liderlerine sahip çıkmak. Ama maalesef firavunun torunları tarafından şu anda hunharca katledilmekte şehit edilmekte.
Yine Suriye’de yine maalesef yine firavunun torunları diyelim onlara daha bundan birkaç gün önce daha kundaktaki bebekleri yavrularımızı 3 yaşında 5 yaşında büyük bir kısmı çocuk olmak kaydıyla kullandıkları kimyasal silahlarla binlerce Müslüman kardeşimizi şehit ettiler. Dolayısıyla ben buradan Mısır’da olsun Suriye’de olsun veya dünyanın neresinde olursa olsun zulüm altındaki insanlar adına zulüm yapanları lanetliyorum kınıyorum. O açıdan hepimizin duası oradaki kardeşlerimize olsun. İnşallah onlarda daha özgürce yaşayabilecekleri daha refah içerisinde daha demokratik bir ortamda yaşayabilecekleri bir iktidarı inşallah onlara Allah nasip eder diyorum. O açıdan üzüntülerimi özellikle belirtiyorum. Dualarımızı inşallah onlardan eksik etmeyelim diyorum.
Şimdi gelelim bu tarafa. Hayat devam ediyor. Tabii ki bizim bu programlarımızı birkaç gün iptal ettik ama mahallede olduğu için böyle değişik mahallelerde sonuçta bu yavrularımızın ondan haberi yok. Ben anlattığım zaman belki kafalarında bir şey kalmıştır. 48 mahallemizde inşallah bundan sonra devam edecek. İşte sizleri kısmen eğlendirmek kısmen düşündürmek kısmen böyle kukladır buna benzer gösterilerle bu çocuklarımıza hoş bir zaman hoş bir vakit geçirmenin inşallah çalışması içerisindeyiz. O açıdan ben buraya kadar geldiğinizden dolayı özellikle yavrularımıza çocuklarımıza en kalbi duygularımla kucaklıyorum seviyorum. Aynı zamanda da siz anne babalara buraya kadar zahmet buyurup geldiğinizden dolayı teşekkür ediyorum.”
Başkan Nevzat Palta’nın konuşmasının ardından çocuklar için kukla gösterileri yapıldı. Çeşitli yarışmalar ve animasyonların yer aldığı şenlikte çocuklar eğlendiler.
Başkan Nevzat Palta, her zaman olduğu gibi programa katılan tüm çocuklara top dağıttı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. arada bir yapılıp haklın eğlendirilmesi gerekir doğal olarak 🙂

  2. aksaray belediyesini gönülden tebrik ediyorum böyle şeyler arada yapılması gerek halkı coşturmak güzel birşey 🙂

  3. çocukları sevindirmek güzel şey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir