Ana Sayfa Etkinlikler Mahallede Senlik var Kilicarslan ve Coglaki Mahalleleri

Mahallede Senlik var Kilicarslan ve Coglaki Mahalleleri

mahallede senlik var coglaki - kilicarslan mahallesi (7)Aksaray Belediyesinin çocuklara yönelik düzenlediği Mahalle Şenlikleri her gün aralıksız bir mahallede devam ediyor.
Şenliklerin bu seferki adresi Kılıçaslan ve Coğlakı Mahallesi oldu.
Kılıçaslan Okulu bahçesinde düzenlenen Şenliklere Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.
Başkan Nevzat Palta burada yaptığı konuşmada şunları söyledi “ Aksaray belediyesi olarak bütün mahallelerimizde Mahallede şenlik var programını gerçekleştiriyoruz. Okullar açılıncaya kadar bu program devam edecek Her mahallede yüzlerce binlerce kardeşimizi ağırlıklı olarak çocuklarımızı bu şenlikte görüyoruz. Çok güzel olumlu tepkiler alıyoruz İnşallah sizlerde memnun kalmışsınızdır. Bu ekibimiz 40-45 gündür her mahallede gösterilere devam ediyorlar dolayısıyla ben Korhan kardeşimize ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Özellikle bu Coğlakı mahallemizde elimizden geldiği kadar hizmetleri yapmaya çalışıyoruz tabi bu mahallenin sembolü olan Somuncu baba Külliyesi ve Kültür merkezimiz Ervah kabristanlığı çevre düzenleme projesi ile gerçekten bu bölgeye ayrı bir canlılık verdi. Yapmış olduğumuz bu projelerle beraberde bu bölgeye hem manevi anlamda hem kültürel anlamda ciddi katkılar sağladığı kanaatindeyim”.
Başkan Nevzat Palta’nın konuşmasının ardından Çocuklar için kukla gösterileri yapıldı. Çeşitli yarışmalar ve animasyonların yer aldığı şenlikte çocuklar doyasıya eğlendiler.
Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği programda Belediye Başkanı Nevzat Palta şenliklere katılan tüm çocuklara top dağıttı.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir