Ana Sayfa Etkinlikler Mahallede Şenlik var Aratoldaydı

Mahallede Şenlik var Aratoldaydı

Aksaray Belediyesinin çocuklara yönelik programları Ramazan sonrası da devam ediyor. Mahalle de Şenlik var adlı programların ilki Aratol mahallesinden start verdi.

Aratol mahallesinde düzenlenen şenliklere Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Mahalle Muhtarı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş ile çocuk katıldı.

Başkan Nevzat Palta burada yaptığı konuşmada şunları söyledi “Mahallede Şenlik Var programımız başladı. İlk başlangıcı Aratol mahallemizde yaptık. Tabi bu programları inşallah her mahallede yapacağız. En azından yılda bir kerede olsa bu küçük yavrularımızı biraz dinlendirmek, eğlendirmek, düşündürmek ve biraz güldürmek için bir nebzede olsa böyle programları gerçekleştirmiş oluyoruz. Dolayısıyla yaz ayı boyunca İnşallah bunları bütün mahallelerimizde devam ettireceğiz.” Dedi.

 

ARATOLDA EN AZ 200 DOĞALGAZ ABONESİ HEDEFLİYORUZ

 

 

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta konuşmasında Aratol’a yapılan hizmetleri de anlatarak şunları söyledi “ Şunu özellikle söylemek istiyorum. Aratol da inşallah çok güzel gelişmeler oluyor. Geçen Ramazan ayı içerisinde doğalgaz ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Sizlerde şahit oldunuz. İnşallah kısa bir süre içerisinde doğalgazımızı bir evde vereceğiz. Yakmaya başlayacaksınız. Hemen hepsi olmaz ama ilk aşamada birkaç evden başlayacağız. Kullanmaya inşallah başlayacaksınız. Hedefimiz bu yıl en az 200 abone diyoruz. Fakat bu sizin gayretlerinizle olacak.

İnşallah doğalgazda abone sayısını 200e çıkaracağız. Bu ne demektir 200 hane demektir. Neredeyse Aratol’un yarısına doğalgazı verme şansımız olabilir. Burada siz gayret edeceksiniz. Siz gelip doğalgaz almak istiyorum diye iki muhtar arkadaşımız da biraz gayret göstersinler. Bu aboneler eğer alacağız diye başvururlarsa bizde elimizden geldiği kadar firmaya biraz daha baskı yaparız. Bu doğalgazı inşallah yaygınlaştırırız diyorum.

 

ARATOL’DA MAHALLENİN İSMİ TEK İSİM OLSUN ARATOL OLSUN

 

Şimdi bu mahallede bu çalışmalar devam etti ama diğer mahallede Bahçeli mahallesinde şimdi bir oylama yapalım mı? Bu mahallelerimizi birleştirsek tek isim olsa Aratol olsa. Siz seviyor musunuz Aratol ismini. Bunu bir düşünün. Aranızda yani burada geçende söyledim. Hamidiye içinde söyledim burası içinde söylüyorum. Yani burada sadece tek isim olur. Burada yaklaşık 500 hane var. Yaklaşık 4 ile çarpsanız 2000 kişi var. Yani Aksaray da 10 bin 15 bin kişilik mahalleler var. Burada toplasanız 2000 kişiyi bulmuyor. Buna hemen karar verelim demiyorum zaten bu kararı siz verirsiniz ama bir düşünün diyorum. Yani burada tek isim olsa yani Aratol’umuzun bu orijinal ismini muhafaza etsek hangi mahalle dediğimiz zaman Aratol Mahallesi diye konuşsak söylesek nasıl olur bunu kendi aranızda bir düşünün diyorum.

 

 

İĞNE İLE KUYU KAZAR GİBİ BURADA İŞ YAPTIK

 

Tabii ki burada dostlar kanalizasyonumuzda belirli bir aşamaya geldi. Yaklaşık olarak 15 km. yaptık. Yine belediye olarak bunları yaptık ama bu sene buranın diğer kalan kısımlarını ihale ettik. Çünkü çok zor. 3-4 senedir çalışıyoruz 15 km. yaptık. Bunu eğer Aksaray da olsaydı ben bunun 10 katını yapsam abartı değildir. İğneyle kuyu kazar gibi burada iş yaptık. Diğer kalan kısmın büyük bir kısmını ihale ettik. İnşallah kısa bir süre içerisinde başlayacak. Diğer kısımları özellikle bu kısımlar Mercedesin fen lisesinin olduğu kısımlar diğer kısımlar zaten devam ediyor. İnşallah kanalizasyonun büyük bir kısmını bitirmiş olacağız. Diğer anlamda hemen akabinde biten yerlerimizin sathi kaplamasını asfalt çalışmalarını inşallah yapmış olacağız.

Dolayısıyla Aratol’umuzun inşallah büyük bir eksikliğini giderilmiş olacağız. Alması gereken hizmetlerin büyük bir kısmını almış olacak diyorum. Hepsi hayırlı uğurlu olsun.”

Başkan Nevzat Palta’nın konuşmasının ardından müzikli eğlenceli kukla gösterileri yapıldı. Çeşitli yarışmalar ve animasyonların yer aldığı şenlikte çocuklar ve yetişkinler doyasıya eğlendiler.

Başkan Nevzat Palta, eğlenceye katılan tüm çocuklara top dağıttı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir