Ana Sayfa Haberler Mahalle Şenlikleri Sona Erdi

Mahalle Şenlikleri Sona Erdi

Aksaray Belediyesi tarafından ilk olarak geçen yıl düzenlenen “Mahallede Şenlik Var” programlarının ikincisi bu yıl son olarak Kent Meydanında organize edilen konser ve eğlencelerle sona erdi. Gerçekleştirilen konserle bir tarafta müziğin tadı çıkartılırken; şenliklere katılan binlerce çocuk, birçok yarışma, kukla gösterileri, sihirbazlık gösterileri ile eğlenceli dakikalar yaşadı.

 

48 mahallelerde süren şenlik programında çocuklar doyasıya eğlenerek tatilin tadını çıkardı. Bahçeli, Bahçeli (Aratol), Bahçesaray (Hamidiye), Bayram Baba, Bedir Muhtar, Büyük Bölcek, Cumhuriyet, Coğlaki, Çerdiğin, Çiftlik, Dere, Ereğlikapı, Fatih, Hacı Hasanlı, Hacılar Harmanı, Hamidiye, Hasas, Hürriyet, İstiklal (Aratol), Kalanlar, Kılıçaslan, Kırımlı (Hamidiye), Kurtuluş, Küçük Bölcek, Laleli, Mehmet Akif Ersoy, Meydan, Minarecik, Muhsin Çelebi, Nakkaş, Pamucak, Paşacık, Pınar, Sanayi, Selçuklu, Sofular, Somuncu Baba, Şamlı, Şeyhhamit, Şifahane, Tacin, Yavuz Sultan Selim, Taşpazar, Yenimahalle, Yunus Emre, Zafer, Zincirli mahallelerinde gerçekleşen Mahalle Şenlikleri’nde konserler, yarışmalar ve çocuklara yönelik eğlenceli oyunların sahnelendiği şenliklere çocuklar kadar büyükler de ilgi gösterdi.

 

Aksaray Belediyesinin “Mahallede Şenlik Var” Programı kent meydanında şenlikle sona erdi. Vatandaşlar kendilerine birbirinden güzel programları izleme imkânı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya ve ekibine teşekkür ettiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Etkinik kapsamında her şey o kadar güzel geçti ki düzenleyenlere ne kadar teşekkür etsek azdır.

  2. her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu seneki şenliklerinde sonu geldi, bakalım seneye bizleri neler bekliyor

  3. Güzel etkinlik olmuş

  4. Seneye inşallah duraksız devam

  5. bu şenliklerin biraz daha gençliğe ve gençlere yönelik olarak düzenlenmesi taraftarıyım…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir