Ana Sayfa Haberler Kurban Kesimi için gerekli tebdirler Belediye tarafından alındı

Kurban Kesimi için gerekli tebdirler Belediye tarafından alındı

aksaray kurban kesim (1)
Nevzat Palta Et entegre tesisi kontrol

Aksaray Belediyesi kurban bayramı öncesi bütün tedbirleri aldığını bildirdi.  Belediye Başkanı Nevzat PALTA Büyük baş hayvanların kesim yapılacağı belediyeye ait entegre et tesislerinde denetim ve de inceleme yaptı.  Bu yıl Belediyeye ait kesim yerinde vatandaşların Büyük Baş hayvanları kesim yapılabilecek.

Belediye Başkanı Nevzat PALTA entegre et tesislerinde yaptığı açıklamada bayram öncesi tüm tedbirlerin alındığını ifade ederek şunları söyledi “Aksaray belediyemize ait olan bu kesimhanede özellikle kurban bayramına yönelik çalışmalarımız tamamlandı. Kurban bayramında daha güzel ve hijyenik bir ortamda inşallah hemşehrilerimizin kurbanlarını kesmiş olacağız.

Aksaray belediyesi olarak her sene olduğu gibi bu senede şehrimizin muhtelif bölgelerine kesim yerleri yapıldı. Şehrimizin muhtelif yerlerinde 10 adet kesim yeri oluyor. Hemşehrilerimizden özellikle istirhamım belirtilen kesim yerlerinin dışında bir yerde kurban kesmesinler.  Bu hem hukuken hem de hijyen, temizlik ve sağlık açısından uygun değil. Bizim ayarladığımız kesim yerlerinde eğer kurbanlarını kestirirlerse iyi olur. Zaten bizim ekiplerimiz malzemeleriyle kesim ve temizlik için gerekli olan her şeyi yapıyorlar. Sağlık açısından uygun olmayan ortamları ortadan kaldırmış oluyorlar.

Büyükbaş kurbanlarını kesimhanemiz de kestirmek isteyen vatandaşlarımızın sıraları verildi. Ama şunu da özellikle söylemek istiyorum Kurbanlarını ikinci günde kesebilirler. Maalesef Aksaray’da böyle bir alışkanlık haline gelmiş. İlle de birinci gün kesilecek diye bir kaide yok. Talep olursa biz ikinci günde vatandaşlarımızın kurbanlarını kesebiliriz. İkinci gün kestirmek isteyen olursa onların kurbanları da kesimhanemizde kesilebilir.

Yine hayvan pazarıyla ilgili çalışmalarımızda bitti. Her yıl olduğu gibi bu yılda orada hizmetler veriliyor. Kurban almak isteyen vatandaşlarımızı rahatlıkla alış veriş yaparken görüyoruz. Güzel bir ortam da oluştu.

Vatandaşlarımızın bayramlarını kutluyorum sağlıklı ve huzurlu bir ortamda geçmesini diliyorum.

aksaray kurban kesim (2)
Aksaray Et Entegre Tesisi Kontrolleri yapıldı

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Tedbirlerin alınması iyi oldu. Görüntü kirliliğinden çok hayvana zarar verilmemesi gerekiyor zaten.

  2. Hersene yapılan bir şey, ben şuana kadar hiç sorunla karşılaşmadım, umarım bundan sonrada karşılaşmam.

  3. tedbirlerin alınmış olması gerçekten sevindirici,. çünkü daha henüz girişimde bulunmamış ilçeler mevcut.kuralları çiğneyenlere göz açtırmamak gerekli.

  4. belediye iyi çalışıyor. yerel seçimlerde yine ipi göğüsleyeceklerdir. umarım çizgilerini bozmazlar.

  5. Bu işin modern şartlarda yapmak hem çevre hemde hayvan sahibinin sağlığı açısından daha iyi olacaktır.

  6. Umarım bu senede kendilerini doğrayanlar çoğalmaz.

  7. keşke herkes bu tip yerlerde kestirse… maalesef hala bahçesinde kesenler var..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir