Ana Sayfa Eğitim Kuran Kursunu tamamlayan sertifikasını aldı

Kuran Kursunu tamamlayan sertifikasını aldı

2 ay süreli Yaz Kur’an kursunu tamamlayan öğrenciler sertifika sevinci yaşadı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezinde Yaz tatili boyunca Kur’an eğitimi alan kız ve erkek öğrencilere İl Müftüsü Bekir Gülce ve İl Müdürümüz Süleyman Arısoy tarafından Kur’an-ı Kerim ve katılım sertifikası verildi.

Okulların tatile girmesi ile birlikte yaklaşık 2 aydır Gençlik Merkezimizde Kur’an-ı Kerim eğitimi alan kız ve erkek öğrenciler eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Gençlik merkezi toplantı salonunda yapılan törene İl Müftümüz Sayın Bekir Gülce, İl Müdürümüz Süleyman Arısoy, Şube müdürümüz Hamdi Turan ile hocalar ve öğrenciler katıldı.

Toplantıda konuşan il müdürümüz Süleyman Arısoy, “Bu hafta eğitimlerini tamamlayacak olan çocuklarımıza Kuran-ı Kerim ve katılımlarından dolayı sertifika vereceğiz. Kuran-ı ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’i(SAV) öğrenme adına kursumuza katılan tüm çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum.

Gençlik Merkezimizde yine çocuklarımıza yönelik “Değerler Eğitimi” adı altında eğitimler vermeye devam edeceğiz. Haftanın belirli günlerinde uzaman arkadaşlarımızla birlikte çocuklarımızı okul dönemlerinde de bilgilendirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

İlimiz Müftüsü Sayın Bekir Gülce ise konuşmasında, İl müdürümüz Süleyman Arısoy’a davetlerinden dolayı teşekkür ederek, iman, ibadet ve ahlak bütünlüğü içinde Kur’an-ı Kerim’in okunup, günlük hayata uygulanmasının önemini anlattı. Kur’an’ın yılın belli bir günü değil bütün bir ömür içerisinde okunup ona göre yaşanılması gerektiğini dile getiren Gülce, “Kur’an’ı en güzel şekilde yaşayan Hz. Muhammed (sav)’in hayatı örnek olmalı. Kur’an’ı okuyup, anlayıp, ona göre günlük yaşamımızı tazim ve tanzim etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Arısoy ise daha sonra Müftü Bekir Gülce’ye ve Kur’an eğitimi veren hocalara gençlik merkezimiz tarafından yapılan ebru ve kaligrafi tablosu hediye etti.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir