Ana Sayfa Etkinlikler Kültürlerarası İletişimde Değerler Eğitimi

Kültürlerarası İletişimde Değerler Eğitimi

Kültürlerarası İletişimde Değerler Eğitimi
Sivil Toplum kuruluşunda gönüllü olarak çalışan öğretmenlerimiz tarafından başlatılan “Kültürlerarası İletişimde Değerler Eğitimi” Projesi kapsamında farklı ülkelerden gelerek ilimizde bulunan öğrencilerle Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ bir araya geldi.

Birlikte yaşayabilme hissi, vatandaşlık bilincinin oluşturulması, Ortak kültürel miras bilincini güçlendirmek, kültürlerarası diyalog, önyargıların yok edilmesi vb. konulara ortak ülkelerin bakışı hakkında fikir alışverişinde bulunmak gibi amaçların hedeflendiği “Kültürlerarası İletişimde Değerler Eğitimi” Projesi için Aksaray da bulunan Slovakya, İngiltere, Ürdün, Malta ve Tunus ’dan gelen öğrencilere ziyaret esnasında ilgili Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri ve öğretmenlerimiz eşlik etmişlerdir.
Öğrencilerle bir süre sohbet eden Milli Eğitim Müdürümüz daha sonra proje hakkında görevli öğretmenlerimizden bilgiler aldı. Avrupa ve komşu ülkelerin insani ve evrensel değerleriyle tanışmanın ve bu değerlerle kendi değerlerimiz arasında etkileşimi artırmanın önemli olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ, bir bireyin öncelikle kendi değerlerinin farkında olması ve başkalarının değerlerine saygı göstermesi gerektiğini belirtti. Bu tür projelerin ülkemiz genelinde yaygınlaştırılması temennisinde bulunan DENERİ, Değerler Eğitimi projelerinin, dünyaya küresel bir görüş açısıyla bakabilen evrensel vatandaşların yetişmesine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. Birlikte yaşayabilme hissi, vatandaşlık bilincinin oluşturulması….

  2. toplumların ve insanların ihtiyacı olan şey de tam olarak bu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir